Trwa ładowanie...
d2l46q9

Tragiczny wypadek szkolnego autobusu; 4 ofiary

(PAP/Roman Koszowski)
Trzej kilkunastoletni chłopcy oraz kierowca autobusu szkolnego, którym jechali do aquaparku, zginęli w piątek w wypadku w Boguchwałowicach na drodze między Tarnowskimi Górami a Siewierzem.
Do wypadku doszło po tym jak uczestniczący w nim tir wpadł w poślizg. Jak ostatecznie ustalono rannych jest 48 osób.

Share
d2l46q9

Poszkodowane dzieci i ich opiekunowie są w szpitalach w Zawierciu, Piekarach Śląskich, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Katowicach. Stan pięciorga dzieci jest ciężki. Stan pozostałych lekarze określają jako dobry; dzieci mają urazy i stłuczenia, część jest jedynie na obserwacji.

Jak wyjaśnił Andrzej Gąska, z zespołu prasowego śląskiej policji, do wypadku doszło kiedy autobus PKS zatrzymał się na przystanku, za nim stał polonez. Jadący za nimi ze wzniesienia tir wpadł w poślizg, okręcił się wokół własnej osi, uderzył naczepą w poloneza i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autobusem wiozącym dzieci.

Autokarem jechało ponad 50 dzieci z filii nr 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawierciu z klas 4-6. Była to szkolna wycieczka do aquaparku w Tarnowskich Górach.

Droga między Siewierzem a Tarnowskimi Górami jest ciągle zablokowana. Przy użyciu ciężkiego sprzętu usuwany jest tir.

d2l46q9

Na miejscu tragedii był wojewoda śląski Lechosław Jarzębski.

Po południu wojewoda śląski, wraz z prezydentem Zawiercia Konradem Imielskim odwiedzili ranne dzieci przebywające w piekarskim szpitalu. Jarzębski wręczył im paczki ze słodyczami, owocami i napojami oraz maskotką.

Ordynator oddziału dziecięcego w piekarskim szpitalu dr Krzysztof Folta określa stan zdrowia dzieci hospitalizowanych w tym szpitalu jako dobry. Uczniowie mają potłuczenia ogólne, drobne urazy głowy i złamania. Jego zdaniem, po kilku dniach obserwacji dzieci powinny trafić do domu. W gorszym stanie jest nauczycielka, która jechała z dziećmi do Aquaparku w Tarnowskich Górach.

Władze Zawiercia uruchomiły specjalny punkt informacyjny dla rodziców. Mieści się on szkole, w której dzieci się uczą. Od jutra rodzice poszkodowanych w wypadku dzieci, będą mogli korzystać z transportu przygotowanego przez władze miasta.

Do dzieci przebywających w innych szpitalach paczki ze słodyczami, owocami i napojami zostaną dostarczone jutro. Lechosław Jarzębski przez cały czas jest w kontakcie z prezydentem Zawiercia. Wojewoda zadeklarował pomoc rodzinom poszkodowanych dzieci i im samym. (aka, jd, ajg)

d2l46q9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l46q9
d2l46q9
Więcej tematów