Trwa ładowanie...

Strzelanina przed placówką FedEx w USA. Służby: wiele ofiar

Strzelanina w USA w Indianapolis. Jak przekazały służby, strzały padły przed placówką FedEx. Z informacji policji wynika, że zginęło co najmniej osiem osób. Jest wielu rannych. Wiadomo, że sprawca popełnił samobójstwo.

Share
Strzelanina przed placówką FedEx w USA. Służby: jest wiele ofiar
Strzelanina przed placówką FedEx w USA. Służby: jest wiele ofiarŹródło: Pixabay, Google Maps
d23zmf8

Strzelanina w USA w stanie Indiana. Jak informują amerykańskie media, do zdarzenia doszło w mieście Indianapolis w pobliżu firmy FedEx, mieszczącej się obok lokalnego lotniska.

USA. Strzelanina w Indianapolis. "Osiem osób nie żyje"

Do zdarzenia, jak informuje policja w Indianie, doszło w czwartek przed północą (około godziny 6 czasu polskiego - red.). Początkowe informacje mówiły o "wielu ofiarach" strzelaniny.

Więcej informacji służby udzieliły trzy godziny po tragicznym zdarzeniu. - Osiem osób nie żyje. Mamy wielu rannych. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitali - poinformowała policja z Indianapolis.

Strzelanina przed firmą FedEx w Indianapolis. Jest nagranie

Z informacji Assosiated Press wynika, że co najmniej cztery osoby, które brały udział w strzelaninie, są hospitaliowane.

d23zmf8

Strzelanina przed FedEx w USA. Sprawca popełnił samobójstwo

Około godziny 7:30 czasu polskiego, półtorej godziny po strzelaninie, służby informowały o zabezpieczeniu miejsca tragedii. - Nie ma już zagrożenia na terenie FedEx. Wiele osób zostało zabranych do szpitali na terenie miasta. Ich rany odpowiadały ranom postrzałowym - przekazała Genae Cook z policji w Indianapolis.

Rzeczniczka poinformowała również, że sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo. Jak wynika z doniesień medialnych, zabił się strzałem w głowę.

Jak informują dziennikarze stacji CNN, autostrada w pobliżu miejsca strzelaniny była zablokowana w obu kierunkach na czas działań policji. Ruch został już przywrócony, jednak wciąż nie ma dostępu do Ameriplex Parkway.

Strzelanina w Indianapolis. FedEx komentuje

Głos ws. strzelaniny zabrała już firma FedEx. Władze wystosowały komunikat do mediów i rodzin uczestników tragicznego zdarzenia.

d23zmf8

"Dotarły do nas doniesienia o tragicznej strzelaninie w naszym zakładzie FedEx Ground w pobliżu lotniska w Indianapolis. Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, a nasze myśli kierujemy do rodzin naszych pracowników" - czytamy w oświadczeniu.

USA. Strzały w oddziale FedEx. Relacje świadków i rodzin

Z informacji stacji FoxNews wynika, że kilku osobom udało skontaktować się z bliskimi, którzy w tym czasie pracowali na terenie firmy kurierskiej. Jeden ze świadków opisywał w lokalnej telewizji, że napastnik strzelał z broni automatycznej.

- Moja siostrzenica została postrzelona w ramię. Kiedy wybuchła strzelanina, siedziała w samochodzie na pobliskim parkingu - przekazał inny mężczyzna.

d23zmf8

W rozmowie z dziennikarką Fox News Courtney Crown jedna z osób znajdujących się na miejscu powiedziała, że w placówce FedEx przebywa jego żona. Kobieta wysłała SMS do męża z informacją, że "w firmie padły strzały". Żona mężczyzny miała też później napisać, że "wszystko z nią w porządku".

Źródło: CNN / FOX News / PAP

d23zmf8

Podziel się opinią

Share
d23zmf8
d23zmf8
Więcej tematów