Ksiądz Sebastian Makuch, pełniący funkcję wikariusza w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu, został znaleziony martwy 14 lutego. Miał zaledwie 35 lat. Jak poinformowała Diecezja Świdnicka, ksiądz Makuch pozostawał pod opieką medyczną i terapeutyczną specjalistów.
"Z bólem i ogromną przykrością informujemy, że w dniu 14 lutego br. doszło do tragicznego zdarzenia na plebanii parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu. W godzinach południowych odnaleziono ciało wikariusza Ks. Sebastiana Makucha, który w ostatnim czasie pozostawał pod opieką medyczną i terapeutyczną lekarzy specjalistów. Po nieudanej próbie reanimacji sprawą zajęły się odpowiednie organy" - poinformowała Diecezja Świdnicka na swojej stronie internetowej.
Śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło bez udziału osób trzecich. Szczegóły dotyczące pochówku zostaną przekazane w późniejszym czasie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
PSL ignoruje Nową Lewicę? "Komunikacja jest problemem"
Kariera i służba wojskowa
Ksiądz Makuch rozpoczął swoją posługę duszpasterską w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie w 2015 r. Następnie pracował w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świdnicy, a od czerwca 2022 r. w Wałbrzychu.
Oprócz pracy duszpasterskiej ksiądz Sebastian angażował się w służbę wojskową. W marcu 2019 r. przeszedł specjalistyczne szkolenie dla kandydatów na kapelanów Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W 2020 r. został mianowany kapelanem 161. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej we Wrocławiu.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać ze specjalistą, zadzwoń pod bezpłatny numer:
- 116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
- 116 123 – całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
- 800 70 22 22 – całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
- 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
- 22 484 88 04 – telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
- 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Źródło: "Super Express"