Trwa ładowanie...

Tragedia podczas ćwiczeń Kormoran-17 na Bałtyku. Powołano specjalny zespół biegłych

W trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku zginął żołnierz. Prokuratura w Gdyni wszczęła już śledztwo. Prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. W tej sprawie powołano również specjalny zespół biegłych.

Share
Tragedia podczas ćwiczeń Kormoran-17 na Bałtyku. Powołano specjalny zespół biegłychŹródło: PAP, fot: Tomasz Waszczuk
d428q3o

Zdarzenie miało miejsce 19 września podczas wykonywania zadania szkoleniowego z udziałem śmigłowca Mi-14. Polegało na opuszczeniu żołnierzy wraz z ratownikiem z pokładu śmigłowca na okręt wojenny ORP Wodnik.

Zginął tam starszy bosman z darłowskiej grupy 44. Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej. Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok.

Jak podaje RMF FM, w tej sprawie powołano zespół ekspertów. W jego skład wchodzi osoba zajmująca się ratownictwem i specjalista badający zachowanie różnych materiałów w określonych sytuacjach.

Manewry Zapad 2017 - czy Polska ma się czego obawiać?

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca śmigłowca oraz okrętu ORP Wodnik. - Dotychczas zabezpieczono śmigłowiec, oraz monitoring. Przesłuchano także wszystkich świadków zdarzenia. Odczytywane będą oczywiście rejestratory lotu ze śmigłowca - wyjaśnił z-ca Prokuratora Okręgowego do Spraw Wojskowych w Poznaniu prok. mjr Rafał Fiertek .

d428q3o

RMF FM podało, że według śledczych nie ma w tym momencie podstaw, by przypuszczać, że wypadek mógł być spowodowany niesprawnością śmigłowca.

Śledztwo prowadzi wydział ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Największe tegoroczne ćwiczenie lotników morskich Kormoran-17 rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do piątku. Żołnierze szkolą się m.in. w zwalczaniu okrętów podwodnych, poszukiwaniu i ratownictwie oraz naprowadzaniu na cel.

d428q3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d428q3o
d428q3o
Więcej tematów