Trwa ładowanie...

Tragedia pod Szczekocinami - będzie wsparcie dla kilku rodzin?

Jesteśmy w trakcie uzgodnień z kancelarią premiera kwestii wsparcia dla kilku rodzin ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami - poinformował minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Share
Tragedia pod Szczekocinami - będzie wsparcie dla kilku rodzin?
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d2e8v3g

Minister podkreślił, że chodzi o wsparcie kilku rodzin, których sytuacja jest szczególnie trudna, w tym ciężarnej wdowy. - Te wnioski zostały przesłane już do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - powiedział Boni, który w Karpaczu w woj. dolnośląskim wziął udział w obradach Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich.

We wtorek szef MAC informował, że do wyboru są dwie ścieżki: albo jednorazowa pomoc, oprócz tej, którą zapowiedział marszałek województwa śląskiego, albo w przypadku dzieci - stałe wsparcie finansowe aż do zakończenia edukacji.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

d2e8v3g

Podziel się opinią

Share
d2e8v3g
d2e8v3g
Więcej tematów