Trwa ładowanie...
d1oj0bo

Tragedia na Love Parade bez winnych. Nikt nie odpowie za śmierć 21 osób

Finał procesu w sprawie tragedii sprzed niemal 10 lat podczas Love Parade w niemieckim Duisburgu. Zginęło wówczas 21 osób, a setki uczestników imprezy zostały ranne. Sąd zakończył postępowanie bez wyroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia na Love Parade bez winnych. Nikt nie odpowie za śmierć 21 osób
Tragedia na Love Parade bez winnych. Nikt nie odpowie za śmierć 21 osób (Getty Images)
d1oj0bo

W lipcu 2010 roku na Paradzie Miłości w niemieckim Duisburgu zginęło 21 osób. Ponad 650 doznało obrażeń. Powodem była panika, jaka wybuchła w tunelu prowadzącym na Love Parade. Wiele wskazywało na to, że przy organizacji imprezy popełniono wiele błędów.

Proces, który trwał dwa i pół roku i który przechodzi do historii jako jeden z największych procesów w powojennej historii Niemiec, zakończył się bez wyroku.

Tragedia na Love Parade bez winnych. Dziesięciu oskarżonych, pozostało trzech

Z pierwotnie oskarżonych dziesięciu osób pozostało pod koniec procesu już tylko trzech pracowników na kierowniczych stanowiskach w firmie Lopavent, która organizowała paradę techno. Sędziowie zakładali wcześniej, że wina mężczyzn, którzy obecnie mają 43, 60 i 67 lat, jest niewielka.

d1oj0bo

Zobacz też:. Zaskoczenie? Kontrkandydat o oświadczeniu Andrzeja Dudy

Postępowanie przeciwko sześciu pracownikom Urzędu Miasta w Duisburgu i innemu pracownikowi Lopaventu umorzono już na początku 2019 roku. Byli oskarżeni o nieumyślne zabójstwo i uszkodzenie ciała.

Koronawirus i przedawnienie

Na początku kwietnia 2020 roku sąd krajowy w Duisburgu zaproponował zakończenie procesu również dla trzech ostatnich oskarżonych. Uzasadniono to spodziewanymi ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa i przedawnieniem zarzutów pod koniec lipca tego roku.

d1oj0bo

Prokuratura i oskarżeni zgodzili się na zamknięcie procesu. Podobnie krewni ofiar, którzy w procesie byli oskarżycielami posiłkowymi. Decyzja o zakończeniu procesu jest ostateczna.

(DPA, ARD/dom)

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oj0bo

Podziel się opinią

Share
d1oj0bo
d1oj0bo
Więcej tematów