Trwa ładowanie...

Trąba powietrzna koło Sztumu. Pozrywane dachy i powalone drzewa

Burza już dwukrotnie w ciągu kilku godzin przeszła nad powiatem sztumskim na Pomorzu. Mieszkańcy mówią o trąbie powietrznej, którą widzieli przed 15 - żywioł pozrywał dachy z domów. W południe nawałnica powaliła drzewa i uszkodziła linie energetyczne.

Share
Trąba powietrzna koło Sztumu. Pozrywane dachy i powalone drzewa
Źródło: PAP
d1nmrwo

"Dostaliśmy informację o dramacie rozgrywającym się w miejscowości Mikołajki Pomorskie (pow. sztumski, woj. pomorskie). Około 20 minut temu przeszła tam trąba powietrzna" - czytamy na facebookowym profilu 112 Gdańsk.

Do walki ze skutkami żywiołu wysłano strażaków ze specjalnego plutonu "Wichura" z Tczewa. Nawałnica pozrywała dachy z budynków, są liczne podtopienia.

Burze nad Polską. Powiat sztumski na linii frontu

Strażacy z powiatu kwidzyńskiego i sztumskiego odebrali ponad 100 zgłoszeń o powalonych drzewach i uszkodzonych budynkach. Uszkodzenia linii energetycznych pozbawiły prądu 9 tys. osób - donosi Radio Gdańsk.

d1nmrwo

Masz pogodowego newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

To już druga burza na Kociewiu. Na facebookowym profilu Łowców Burz czytamy o nawałnicy, która już koło południa wyrządziła duże szkody w rejonie Mikołajek Pomorskich i Dzierzgonia.

Spadł tam grad wielkości kostek lodu. Strażacy mają informacje o kilkuset powalonych drzewach. W domach brakuje prądu.

d1nmrwo

Podziel się opinią

Share
d1nmrwo
d1nmrwo
Więcej tematów