Trwa ładowanie...
d3y32gc

TR: trwa nagonka hierarchii kościelnej i prawicowych polityków na WOŚP

Twój Ruch protestuje przeciw "nieuzasadnionej nagonce hierarchii kościelnej i niektórych prawicowych polityków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy". Zarzuca też wiceministrowi sprawiedliwości Michałowi Królikowskiemu, że jest "talibem, który zainstalował się w rządzie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3y32gc

- Bez wątpienia WOŚP jest fundacją, która w bardzo skuteczny sposób spowodowała, że młodzi ludzie zaczęli bezinteresownie pomagać nam wszystkim. Nagonka hierarchii kościelnej i niektórych polityków prawicowych, którzy atakują tę fundację z - naszym zdaniem - zupełnie nieuzasadnionych, ideologicznych pobudek, powoduje, że szkodzą wszystkim - powiedział Armand Ryfiński (Twój Ruch) na konferencji prasowej.

Poseł zaznaczył, że szkodzi to działalności charytatywnej w ogóle.

Jak mówił, niektórzy politycy prawicowi zachęcali, by zamiast WOŚP wspierać Caritas. Tymczasem - według niego - sprawozdania Caritasu z działalności charytatywnej są wykonane mało precyzyjnie.

d3y32gc

W niedzielę podczas 22. Finału WOŚP pod hasłem "Na ratunek" zbierano pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych. Jerzy Owsiak poinformował, że WOŚP zebrała blisko 35,5 mln zł. Ostateczny wynik zbiórki znany będzie za kilkanaście tygodni.

Rzecznik TR Andrzej Rozenek podjął z kolei temat wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego, który - jak to określił Rozenek - jest "talibem, który zainstalował się w rządzie Donalda Tuska".

- Minister Królikowski podczas prac na ustawą deregulacyjną w senacie popierał rozwiązania zgłoszone przez opozycję. Rozwiązania, które daleko wykraczały poza to, co zaproponował rząd - zmierzające na przykład do tego, by notariusze, radcowie prawni musieli składać przysięgę: "Tak mi dopomóż Bóg" - powiedział rzecznik.

Ocenił, że Królikowski korzystając ze swojej funkcji "tylnymi drzwiami" wprowadza "ideologię katolicką", zapominając, że jest urzędnikiem państwowym.

d3y32gc

Ostatnio komentarze wywołała wydana niedawno książka pt. "Bóg jest większy", będąca wywiadem, jaki Królikowski przeprowadził z ordynariuszem warszawsko-praskim abp. Henrykiem Hoserem. O wiceministra sprawiedliwości był pytany w piątek przez dziennikarzy premier Donald Tusk. - Minister Królikowski jest - w ocenie wielu obserwatorów - ministrem kontrowersyjnym, ma jakieś twarde przekonania, pisze książki, et cetera, ale jeśli chodzi o jego udział w pracy nad zmianami w przepisach o prokuraturze, ja nie mam zastrzeżeń do jego pracy, pracowitości i nastawienia - zaznaczył premier.

d3y32gc

Podziel się opinią

Share
d3y32gc
d3y32gc
Więcej tematów