Trwa ładowanie...

Tomasz Siemoniak o Januszu Piechocińskim: to co przystoi komentatorowi, nie przystoi wicepremierowi

- Wypowiedzi Janusza Piechocińskiego traktuję jak wypowiedzi komentatora i analityka. Myślę, że jak wróci do swojej właściwej roli to problem się skończy - powiedział Tomasz Siemoniak, wicepremier i minister obrony narodowej, na antenie TVN24. Szef MON skomentował w ten sposób wtorkowy, kontrowersyjny wywiad Piechocińskiego dla agen­cji Reu­te­ra.

Share
Tomasz Siemoniak o Januszu Piechocińskim: to co przystoi komentatorowi, nie przystoi wicepremierowi
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
dsfi0qz

- To co przystoi komentatorowi, nie przystoi wicepremierowi, np. ocenianie polityków innego kraju - podkreślał na antenie TVN24 Siemoniak.

- Myślę, że bylibyśmy niezadowoleni gdyby wicekanclerz Niemiec powiedział, że polskie elity się nie sprawdziły przez ostatni rok. Takich rzeczy się po prostu nie mówi - dodał.

"Ukraińskie elity zawiodły"

Szef MON odniósł się w ten sposób do opu­bli­ko­wa­nej we wto­rek roz­mo­wy Piechocińskiego z agen­cją Reu­te­ra na temat Ukrainy. Piechociński skrytykował tamtejszą gospodarkę, elity i wyraził obawę na temat grożącej Polsce fali uchodźców z Ukrainy.

dsfi0qz

Piechociński stwierdził m.in. że ukra­iń­ska go­spo­dar­ka za­czy­na się roz­pa­dać, a elity za­wio­dły jego ocze­ki­wa­nia.

"Można tu bardzo zaszkodzić"

Wy­wiad udzie­lo­ny przez Pie­cho­ciń­skie­go wzbu­dził wiele kontrowersji, również w rządzie. - Chciał­bym, żeby Janusz Pie­cho­ciń­ski bar­dzo skru­pu­lat­nie au­to­ry­zo­wał swoje wy­po­wie­dzi, szcze­gól­nie te do­ty­czą­ce po­li­ty­ki wschod­niej - stwier­dził w środę szef MSZ Grze­gorz Sche­ty­na w TVN24.

- Jest zawsze większy problem, jeżeli koalicjant mówi rzeczy, które nie są do końca przemyślane. Można tu albo pomóc, albo bardzo, bardzo zaszkodzić. Nie chciałbym żeby autorem tych politycznych szkód był koalicjant, a tu konkretnie mówiąc premier Piechociński - mówił.

Źródło: TVN24, WP
Zobacz również wideo: Siemoniak o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski
dsfi0qz

Podziel się opinią

Share
dsfi0qz
dsfi0qz
Więcej tematów