Trwa ładowanie...

Tomasz Sakiewicz ostro o Andrzeju Dudzie. "Już na niego nie zagłosuję"

Jak elektorat PiS reaguje na dymisje m.in. Antoniego Macierewicza? Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz oświadczył, że nie zagłosuje więcej na Andrzeja Dudę.

Share
Tomasz Sakiewicz ostro o Andrzeju Dudzie. "Już na niego nie zagłosuję"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Porzycki
d4lp4kn

"Na Dudę już nie zagłosuję. Dla mnie sprawa odwołania ministra Antoniego Macierewicza jest oczywista. Prezydent Andrzej Duda dopiął swego wyszantażował tą dymisję, a ja obiecałem, że w takiej sytuacji na niego nie zagłosuję. I tej obietnicy dotrzymam" (pisownia oryginalna) – napisał na Facebooku Sakiewicz.

Oto nowi ministrowie w rządzie PiS:

WP.PL
Źródło: WP.PL

Już w grudniu redaktor naczelny "Gazety Polskiej" zapowiadał, że w przypadku dymisji Macierewicza tak postąpi. "Co do Macierewicza, to sprawa jest dla mnie prosta: jeżeli prezydent doprowadzi do jego dymisji, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę w żadnych wyborach, nawet gdyby jego miejsce miał zająć Tusk" – napisał wówczas publicysta. Dodał, że widzi jeszcze dla prezydenta "drogę odwrotu". "I nie chodzi o to, czy ma szanse w wyborach prezydenckich, bo moim zdaniem nie ma już żadnych, ale o to, jak zapamiętają go ci, dzięki którym wygrał" - stwierdza redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Zobacz, co powiedział prezydent po rekonstrukcji rządu:

d4lp4kn

Podziel się opinią

Share
d4lp4kn
d4lp4kn
Więcej tematów