Trwa ładowanie...
d44s6ig

Tomasz Lis: dziennikarz "Faktów" Jakub Sobieniowski dostaje pogróżki

Czołowy reporter polityczny "Faktów" TVN Jakub Sobieniowski zaczął otrzymywać pogróżki. Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, sprawa została już zgłoszona do prokuratury. W rozmowie z WP dziennikarz nie chciał komentować sprawy. - Jestem bardzo zajęty, robię dziś materiał - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Lis: dziennikarz "Faktów" Jakub Sobieniowski dostaje pogróżki
(Eastnews, Fot: Witold Rozbicki)
d44s6ig

O pogróżkach otrzymywanych przez Sobieniowskiego poinformował jako pierwszy na Twitterze były naczelny "Faktów", a obecnie szef "Newsweeka" Tomasz Lis. Jak napisał, "Sobieniowski dostaje karalne groźby po swoim materiale w Faktach". Informację potwierdziła także zastępczyni Lisa w tygodniku, Aleksandra Karasińska, która przypomniała też, że dziennikarz nie dostał akredytacji na wieczór wyborczy Andrzeja Dudy.

Według serwisu Wirtualnemedia.pl sprawa została już zgłoszona do prokuratury. Zajęli się nią także prawnicy TVN.

d44s6ig

Jakub Sobieniowski, zajmujący się w "Faktach" polityką, znany jest ze swojej nieprzychylności wobec PiS i krytycznych materiałów pod adresem tej partii. Pojawiły się już spekulacje, że pogróżki może wysyłać ktoś sympatyzujący z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak w rozmowie z WP poinformował, że nie ma żadnej wiedzy o ewentualnym zawiadomieniu. Sprawy nie chce komentować także sam zainteresowany. - Jestem bardzo zajęty, robię dziś materiał - powiedział WP.

d44s6ig

Podziel się opinią

Share

d44s6ig

d44s6ig
Więcej tematów