Trwa ładowanie...
d1p9c47

Tomasz Grodzki z PO kandydatem na marszałka Senatu. Znamy jego majątek. Jest czego zazdrościć

Prof. Tomasz Grodzki może zostać marszałkiem Senatu z ramienia opozycji. W sprawie jego kandydatury dogadali się liderzy PO, PSL i SLD. Grodzki - z zawodu lekarz - może pochwalić się pokaźnym majątkiem. Sprawdziliśmy jego oświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Tomasz Grodzki nowym marszałkiem Senatu? Jest kandydatem opozycji.
Prof. Tomasz Grodzki nowym marszałkiem Senatu? Jest kandydatem opozycji. (East News, Fot: East News)
d1p9c47

- Tomasz Grodzki jest kandydatem opozycji na marszałka Senatu - oświadczył w piątek rano Grzegorz Schetyna. I potwierdził to, o czym pisaliśmy jako pierwsi w Wirtualnej Polsce już tydzień temu.

- Tomasz Grodzki to wyjątkowa postać, osoba z wielką kwalifikacją polityczną, merytoryczną i moralną. Politycznie to senator poprzedniej kadencji, merytorycznie to wybitny chirurg z międzynarodowym doświadczeniem, a także radny od 2006 r., samorządowiec - powiedział przewodniczący Platformy.

CZYTAJ TEŻ: Tomasz Grodzki. Opozycja dogadała się w sprawie Senatu. Przedstawiła nazwiska marszałka i wicemarszałków

d1p9c47

Tomasz Grodzki. Oświadczenie majątkowe

Tomasz Grodzki jest człowiekiem bogatym. Gdy zostawał senatorem w 2015 r., miał zaoszczędzone 138 tys. zł, 6 tys. euro, 4,3 tys. dolarów. Po czterech latach w izbie wyższej i pracy jako lekarz profesor zwiększył swój majątek. W oświadczeniu majątkowym złożonym w 2019 r. jego oszczędności wyglądają tak: 200 tys. zł, 13,1 tys. euro, 24 tys. dolarów i 14 tys. franków szwajcarskich.

Grodzki senat
Grodzki

Grodzki ma dom o wartości pół miliona złotych oraz 70-metrowe mieszkanie o wartości 300 tys. zł. Posiada także działkę budowlaną, której wartość szacuje na 175 tys. zł.

d1p9c47

Grodzki prowadzi Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską. Jest kierownikiem Kliniki Chorób Klatki Piersiowej i Transplantacji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Z tego tytułu - pracy jako lekarz - osiągnął w rok przychód w wysokości 270 tys. zł i dochód w wysokości 184 tys. zł. Jako senator zarobił 125 tys. zł + 22 tys. nieopodatkowanej diety senackiej.

Grodzki senat
Grodzki

Profesor na co dzień jeździ Jaguarem XF z 2016 r., za użytkowanie którego płaci 6,3 tys. zł miesięcznie.

Grodzki senat
Grodzki

CZYTAJ TEŻ: Lewica stawia warunki Schetynie

d1p9c47

Tomasz Grodzki: To zaszczyt

- Senat powinien być przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej, gdzie obłuda, kłamstwo, naginanie Konstytucji nie ma miejsca - powiedział senator Tomasz Grodzki w piątek.

Jak dodawał: - W Senacie jest ogromny potencjał intelektualny. Chcę inspirować panie i panów senatorów do tego, żeby pokazać, iż politykę można prowadzić normalnie, przyzwoicie, w oparciu o merytoryczną debatę i mając jako wyznacznik dobro Polek i Polaków.

d1p9c47

Jego zdaniem, Senat ma być "przyczółkiem zmian w obecnej konstelacji politycznej", gdzie "obłuda, kłamstwo, naginanie Konstytucji nie ma miejsca".

Senator Grodzki przyznał, że już się odbywały rozmowy z senatorami niezależnymi w sprawie poparcia wspólnego kandydata opozycji na marszałka Senatu.

- Chciałbym również zachęcić senatorów PiS do tego, aby rozważyli, czy nie warto zagłosować na kandydata sił zjednoczonej opozycji - dodał polityk.

Pytany przez dziennikarzy Ryszard Terlecki odpowiedział, że Tomasz Grodzki jest kandydatem opozycji, a PiS "będzie chciał wybrać swojego marszałka".

d1p9c47

W podobnym tonie wypowiedział się w piątek Marek Pęk z PiS. - Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Moment prawdy będzie 12 listopada, wtedy zobaczymy, kto będzie marszałkiem Senatu - powiedział do polityków opozycji. Dodał, że 48-osobowy klub PiS w Senacie ma prawo wybrać własnego marszałka, a większość opozycji jest "iluzoryczna".

Kandydaturę Tomasza Grodzkiego skomentował też Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu IX kadencji. Powiedział, że poprze senatora na to stanowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p9c47

Podziel się opinią

Share

d1p9c47

d1p9c47
Więcej tematów