Trwa ładowanie...
d13c57f

Tomasz Grodzki o "wojnie w Zjednoczonej Prawicy". Wskazuje na kandydata na RPO

Tomasz Grodzki ma teorię, dlaczego Zjednoczona Prawica nie zgłosiła kandydata na RPO. Według niego powodem jest to, że w obozie rządzących trwa "wojna".
Share
 Tomasz Grodzki o RPO i "wojnie w Zjednoczonej Prawicy"(Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Tomasz Grodzki o RPO i "wojnie w Zjednoczonej Prawicy"(Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d13c57f

Tomasz Grodzki był pytany przez dziennikarzy w parlamencie o Adama Bodnara. W środę mija jego pięcioletnia kadencja jako Rzecznika Praw Obywatelskich. Marszałek Senatu przyznał, że "nie miałbym nic przeciwko temu, by pan prof. Adam Bodnar, znakomity Rzecznik, który całą swoją działalnością udowodnił, że właściwie pojmuje tę funkcję, pełnił ją dłużej".

Polityk jednocześnie dodał, że możliwe, że Prawo i Sprawiedliwość jednak zgłosi swojego kandydata. Do tej pory tak się nie stało.

- Patrząc na apetyt PiS na różne stanowiska, spodziewam się, że wystawią kiedyś swojego kandydata, prawdopodobnie nie zatwierdziwszy pani Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, która też jest znakomitym kandydatem - powiedział Grodzki.

d13c57f

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. "Te kwestie spotykają się z ogromnym zrozumieniem Jarosława Kaczyńskiego"

- Brak zgłoszenia kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich przez PiS dowodzi, że wojna w Zjednoczonej Prawicy jest gorętsza i głębsza, niż to wynika z relacji medialnych - dodał marszałek Senatu.

RPO i nowa kandydatka. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zastąpi Adama Bodnara?

Do 10 sierpnia posłowie mogli zgłaszać kandydata na stanowisko RPO. Koalicja Obywatelska i Lewica zgłosiły na to stanowisko mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz. Kandydatura została wsparta przez ponad 300 organizacji społecznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13c57f

Podziel się opinią

Share
d13c57f
d13c57f
Więcej tematów