Trwa ładowanie...
d1rugth

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz kandydatką na RPO. Może zastąpić Adama Bodnara

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz potwierdziła, że zamierza kandydować na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyznała, że popiera ją kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Potencjalna następczyni Adama Bodnara jest związana z biurem RPO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich i zastąpić Adama Bodnara
Zuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich i zastąpić Adama Bodnara (Materiały prasowe)
d1rugth

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Swoją kandydaturę na to stanowisko potwierdziła w mediach społecznościowych. Zdradziła, że poparcie dla jej osoby wyraziło już ponad 80 organizacji pozarządowych. Liczba jednak wciąż rośnie. Licznik na stronie naszrzecznik.pl wskazuje już 90. "Dziękuję za Wasze wsparcie! Działamy dalej!" - dodała na Twitterze.

Przeczytaj: Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich. Giełda nazwisk się otwiera, na niej m.in. senator Lidia Staroń

Rudzińska-Bluszcz określa się jako społeczna kandydatka. Popiera ją m.in. Sieć Obywatelska - Watchdog Polska. Potencjalna następczyni Adama Bodnara wymienia wizję sprawowanego przez nią urzędu. Chce, aby był przyjazny, otwarty dla każdego, całkowicie niezależny, nowoczesny i ekologiczny.

d1rugth

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich i zastąpić Adama Bodnara

Kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich przestawiła również największe wyzwania, z jakimi będzie musiała się zmierzyć. Wymienia: bariery wpływające na dostęp do opieki zdrowotnej, nierówne szanse w dostępie do edukacji, prawa seniorów oraz bezpieczeństwo ekologiczne i w Internecie.

Przeczytaj: Rzecznik Praw Obywatelskich. Adam Bodnar zostanie na dłużej?

Rudzińska-Bluszcz jest związana z biurem RPO. Pracowała również w prestiżowej kancelarii prawnej. Było jedną z najmłodszych sędzi dyscyplinarnych w Adwokaturze przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Była również przedstawicielką Rzecznika do Zespołu Analiz Systemowych przy Prezydencie RP.

d1rugth

Rekonstrukcja rządu. Balcerowiczkomentuje plan zmian

Źródło: naszrzecznik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rugth

Podziel się opinią

Share
d1rugth
d1rugth
Więcej tematów