Trwa ładowanie...

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz kandydatką na RPO. Może zastąpić Adama Bodnara

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz potwierdziła, że zamierza kandydować na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyznała, że popiera ją kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Potencjalna następczyni Adama Bodnara jest związana z biurem RPO.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich i zastąpić Adama BodnaraZuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich i zastąpić Adama BodnaraŹródło: Materiały prasowe
d13mi42
d13mi42

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Swoją kandydaturę na to stanowisko potwierdziła w mediach społecznościowych. Zdradziła, że poparcie dla jej osoby wyraziło już ponad 80 organizacji pozarządowych. Liczba jednak wciąż rośnie. Licznik na stronie naszrzecznik.pl wskazuje już 90. "Dziękuję za Wasze wsparcie! Działamy dalej!" - dodała na Twitterze.

Rudzińska-Bluszcz określa się jako społeczna kandydatka. Popiera ją m.in. Sieć Obywatelska - Watchdog Polska. Potencjalna następczyni Adama Bodnara wymienia wizję sprawowanego przez nią urzędu. Chce, aby był przyjazny, otwarty dla każdego, całkowicie niezależny, nowoczesny i ekologiczny.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz chce zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich i zastąpić Adama Bodnara

Kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich przestawiła również największe wyzwania, z jakimi będzie musiała się zmierzyć. Wymienia: bariery wpływające na dostęp do opieki zdrowotnej, nierówne szanse w dostępie do edukacji, prawa seniorów oraz bezpieczeństwo ekologiczne i w Internecie.

d13mi42

Rudzińska-Bluszcz jest związana z biurem RPO. Pracowała również w prestiżowej kancelarii prawnej. Było jedną z najmłodszych sędzi dyscyplinarnych w Adwokaturze przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Była również przedstawicielką Rzecznika do Zespołu Analiz Systemowych przy Prezydencie RP.

Rekonstrukcja rządu. Balcerowiczkomentuje plan zmian

Źródło: naszrzecznik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13mi42
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13mi42
Więcej tematów