Trwa ładowanie...
d34i63f

To zdjęcie spod pomnika Piłsudskiego podbija sieć. Duda sam, Tusk wśród sympatyków

Podczas składania kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego szef Rady Europejskiej Donald Tusk był w otoczeniu przyjaciół i sympatyków. Z kolei prezydent Polski Andrzej Duda pojawił się sam. W internecie zdjęcie przekazywano, jako dowód na to, że były premier cieszy się większą popularnością. Czy słusznie?
Share
Donald Tusk i Andrzej Duda pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego
Donald Tusk i Andrzej Duda pod pomnikiem Józefa PiłsudskiegoŹródło: twitter.com, Fot: Twitter.com
d34i63f

11 listopada. Niedzielny poranek. W 100 - lecie Niepodległości pod pomnikiem Piłsudskiego pojawia się prezydent Andrzej Duda. Składa pamiątkowy wieniec, chwilę milczy pod pomnikiem. Na fotografii widać samotnego, skupionego prezydenta. Jego sympatyków czy choćby polityków Prawa i Sprawiedliwości brak. Niedługo później w tym samym miejscu pojawia się szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Otoczony gromadą roześmianych ludzi, skandujących jego nazwisko - składa kwiaty. Ten sam dzień: 100 -lecie odzyskania Niepodległości, tylko inna godzina i inna symbolika.

Według naszych informacji, prezydent zatrzymał sie pod pomnikiem w drodze na Mszę Świętą i uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Z kolei Tusk już wcześniej zapowiadał, że pojawi się o 8.45 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Wiadomo też było, że będzie mu towarzyszył szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a także grono sympatyków.

d34i63f

W mediach społecznościowych szybko zaczęto porównywać dwa zdjęcia. - 45 minut różnicy. Duda - Tusk. Wymowne! - napisał jeden z internautów. - Andrzej Duda cichcem, na paluszkach, w otoczeniu ochroniarzy, Donald Tusk w otoczeniu życzliwych przyjaciół w ogromnej liczbie - napisała z kolei na Twitterze inna internautka.

Po Donaldzie Tusku, pod pomnikiem pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdjęcie, które uwieczniło tę sytuację, było łudząco podobne do zdjęcia z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezes również składał kwiaty w ciszy i samotności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34i63f

Podziel się opinią

Share
d34i63f
d34i63f
Więcej tematów