Trwa ładowanie...
zoo
+1

To wtedy muzułmanów będzie więcej niż chrześcijan. Wiemy, kiedy to nastąpi

W 2015 roku na świecie żyło ok. 1,8 miliarda muzułmanów, którzy stanowili 24 proc. światowej populacji. W opublikowanym właśnie raporcie amerykańskiego think-tanku Pew Research Center oceniono, kiedy islam stanie się największą światową religią.
Share
To wtedy muzułmanów będzie więcej niż chrześcijan. Wiemy, kiedy to nastąpi
Źródło: Getty Images, Fot: DAVID MCNEW
drm30g5

Obecnie palma pierwszeństwa należy do chrześcijan. Jednak w najbliższych dziesięcioleciach sytuacja ta ulegnie radykalnej zmianie. Prawdopodobnie już w 2070 roku islam wyprzedzi chrześcijaństwo stając się religią numer jeden na świecie. Według Pew Research Center w latach 2015-2060 muzułmanie zanotują ok. 70-procentowy wzrost liczebności populacji, przy zaledwie 34-procentowym wzroście odnoszącym się do chrześcijan.

   Pew Research Center
Źródło: Pew Research Center

Na korzyść muzułmanów wpływa również wysoki współczynnik dzietności. Różnica jest olbrzymia. W 2015 roku mediana wieku chrześcijan wynosiła 30 lat, podczas gdy dla wyznawców islamu liczba ta kształtowała się na poziomie 24 lat. Eksperci zauważają również, że model rodziny wielodzietnej, który preferują muzułmanie będzie jednym z czynników, który pozwoli osiągnąć w przyszłości hegemonię na liście największych religii świata.

   Pew Research Center
Źródło: Pew Research Center
drm30g5

Podziel się opinią

Share
drm30g5
drm30g5
Więcej tematów