To się wydarzyło, gdy spałeś. Ważne wiadomości we wtorek rano
Prezentujemy zestawienie wydarzeń z minionej nocy. Zebraliśmy kilka najważniejszych.
Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ
- Kim Gunn, wysłannik Seulu ds. pokoju i bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim, powiedział we wtorek na spotkaniu ze swoimi odpowiednikami z USA i Japonii, że Korea Północna "staje się bardziej agresywna i niebezpieczna w swoich groźbach nuklearnych", a jej "dalsze prowokacje spotkają się ze stanowczą i zjednoczoną odpowiedzią społeczności międzynarodowej". Japonia, USA i Korea Południowa objęły sankcjami północnokoreańskich urzędników związanych z programami zbrojeniowymi Pjongjangu.
- W amerykańskim sądzie ruszył proces Abu Agila Mohammad Mas'ud Kheir al-Marimi, byłego oficera libijskiego wywiadu, który został oskarżony o spowodowanie tragicznego zamachu bombowego na cywilny samolot pasażerski 34 lata temu. W zamachu zginęło 270 osób.
- W przeciągu najbliższych trzech lat USA przekażą 55 miliardów dolarów na rzecz rozwoju Afryki. Joe Biden w tym tygodniu spotka się z około 50 afrykańskimi przywódcami i ogłosi poparcie Stanów Zjednoczonych dla dołączenia Unii Afrykańskiej do G20.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Heroiczna akcja na froncie. Ruszył na pomoc rannemu koledze
- Prezydent Aleksandar Vučić zaapelował do Serbów w Kosowie, by powstrzymali się od prowokacji i szanowali międzynarodowe siły pokojowe NATO działające na terenie kraju. Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojenie sytuacją na północy Kosowa, wezwały też strony do zachowania powściągliwości i podjęcia natychmiastowych działań w celu deeskalacji konfliktu.
- Jak donosi Reuters, sześć osób, a w tym dwóch policjantów, zginęło w strzelaninie w australijskim stanie Queensland. Jednym ze sprawców jest były dyrektor szkoły podstawowej Walgett Community College.
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski