Trwa ładowanie...
praca

To prawdziwa plaga - znana polityk też to zrobiła

Eurodeputowana niemieckiej Partii Wolnych Demokratów (FDP) Silvana Koch-Mehrin zostanie pozbawiona tytułu naukowego w związku z udowodnieniem, że część jej pracy doktorskiej to plagiat - poinformował Uniwersytet w Heidelbergu.

Share
To prawdziwa plaga - znana polityk też to zrobiła
Źródło: PAP/EPA
d3o2mmr

Według uczelni na ponad 80 stronach doktoratu Koch-Mehrin znaleziono 120 fragmentów tekstu obcego autorstwa, które można uznać za plagiat.

Dziekan uniwersytetu Manfred Berg oświadczył, że skala i systematyczny charakter plagiatu "nie pozostawiają wątpliwości, iż pani Koch-Mehrin przywłaszczyła sobie cudzą własność intelektualną". Jej doktorat "nie był samodzielną pracą naukową".

d3o2mmr

Koch-Mehrin, była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, to drugi czołowy polityk niemiecki, któremu w minionych miesiącach udowodniono plagiat i w związku z tym odebrano tytuł doktorski. W marcu afera plagiatowa pogrążyła karierę ówczesnego ministra obrony Niemiec, polityka bawarskiej chadecji CSU Karla-Theodora zu Guttenberga.

W maju liberalna polityk zrezygnowała z funkcji w swym ugrupowaniu oraz w PE w związku z wątpliwościami dotyczącymi jej doktoratu. Praca doktorska Koch-Mehrin znalazła się pod lupą założycieli portalu internetowego "VroniPlag-Wiki", którzy po aferze z ministrem Guttenbergiem, postawili sobie za cel sprawdzenie doktoratów znanych w Niemczech osobistości. Ujawniono, że podobnie jak Guttenberg, także Koch-Mehrin miała wykorzystać w swym doktoracie teksty obcych autorów, nie podając źródła ich pochodzenia.

d3o2mmr

Podziel się opinią

Share
d3o2mmr
d3o2mmr
Więcej tematów