Trwa ładowanie...

To już pewne. On zastąpi Czarneckiego

Europejscy konserwatyści i reformatorzy zadeklarowali poparcie dla kandydatury Zdzisława Krasnodębskiego na stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego.

Share
To już pewne. On zastąpi Czarneckiego
Źródło: PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski
d21r32v

- Wczoraj o 18.00 upłynął termin zgłaszania uwag i nie było sprzeciwu - powiedział Polskiemu Radiu jeden z europejskich urzędników. - Nikt, jak jeden mąż, nie powiedział niczego innego. Będą popierali kandydata ECR, Polaka, czyli mnie na to stanowisko - dodał Krasnodębski.

Prawdopodobnie we wtorek europejscy konserwatyści i reformatorzy poinformują oficjalnie, że to właśnie Polak będzie kandydatem tej grupy na stanowisko wiceprzewodniczącego Europarlamentu.

d21r32v

Zwłaszcza, że - jak donosiliśmy w WP - w poniedziałek z walki o fotel wiceprzewodniczącego PE wycofała się belgijska europosłanka Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Helga Stevens. Była jedyną kontrkandydatką Krasnodębskiego.

O co chodzi?

Do odwołania Czarneckiego z funkcji wiceszefa PE doszło na początku lutego. Decyzja miała związek z porównaniem europosłanki PO Róży Thun do szmalcowników. Słowa wiceprzewodniczącego PE wywołały oburzenie, nie tylko w Polsce. Liderzy większości frakcji w PE uznali to za "przekroczenie czerwonej linii" i zawnioskowali o dymisję.

Nowy wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego zostanie wybrany przez europosłów w czwartek, na mini sesji plenarnej w Brukseli. Wcześniej przedstawiciele największych grup deklarowali, że poprą kandydata zgłoszonego przez konserwatystów.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o "żydowskich sprawcach". Przełamał tabu czy wyszedł na antysemitę?

d21r32v

Podziel się opinią

Share
d21r32v
d21r32v
Więcej tematów