Trwa ładowanie...

To dlatego opóźnił się wyjazd papieża do Brzegów

• Franciszek opuścił Pałac Arcybiskupów Krakowskich 30 minut później niż planowano
• RMF FM: wyjazd opóźnił się, gdyż papież spotkał się ze wszystkimi pracownikami kurii

Share
To dlatego opóźnił się wyjazd papieża do BrzegówŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d4bd716

Jak podaje RMF FM, Ojciec Święty udając się rano do Brzegów na mszę posłania kończącą Światowe Dni Młodzieży, opuścił pałac przy Franciszkańskiej z blisko półgodzinnym opóźnieniem.

Okazało się, że Franciszek przed wyjazdem spotkał się ze wszystkimi pracownikami kurii. Z informacji stacji wynika, że papież każdemu uścisnął dłoń, zamienił kilka słów i pobłogosławił.

Drogę do Brzegów papież pokonał samochodem. Towarzyszył mu metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

d4bd716

Kulminacyjna msza w Brzegach

Msza św. w Campusie Misericordiae zgromadziła - według organizatorów - 2,5 mln pielgrzymów. Uczestniczyli w niej przedstawiciele najwyższych władz, m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szefowa kancelarii premiera Beata Kempa i szef MSZ Witold Waszczykowski. Był też obecny prezes PiS Jarosław Kaczyński

W liturgii wieńczącej Światowe Dni Młodzieży Ojciec Święty mówił do zebranych, by patrzyli na drugiego człowieka oczami Chrystusa, który "wykracza poza wady i widzi osobę; nie zatrzymuje się na złu z przeszłości, ale przewiduje dobro w przyszłości; nie godzi się na zamknięcia, ale poszukuje drogi jedności i komunii; nie zatrzymuje się na pozorach, ale patrzy na serce". Papież podkreślił, że dzięki takiej postawie możemy widzieć i przekazywać dobro, mając wpływ na rozwój innej ludzkości, nie czekając na oklaski, ale poszukując dobra dla niego samego. - Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym liturgiom pozorów, „makijaży” duszy, aby wydawać się lepszymi - apelował.

Franciszek zachęcał też do podejmowania ryzyka i postawy zaangażowania, "aby życie nie było zamknięte w szufladzie". By przełamywać wstyd i oddawać Bogu wszystko, a zwłaszcza słabości, trudy i grzechy w spowiedzi. Zachęcał młodych, by poszli za Jezusem z "entuzjazmem serca".

Na zakończenie mszy posłania papież przekazał iskrę miłosierdzia młodym z sześciu kontynentów. Ogień umieszczono w lampionach, które symbolizują iskrę Bożego Miłosierdzia. Został on zapalony 26 lipca podczas rozpoczęcia Dni Młodzieży w Krakowie, w kaganku pod dużym Krzyżem Ognia Bożego Miłosierdzia.

Franciszek ogłosił również, że następne Światowe Dni Młodzieży - po dwóch na poziomie diecezjalnym - odbędą się w 2019 roku w Panamie.

d4bd716
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bd716
d4bd716
Więcej tematów