Trwa ładowanie...

"To była reorganizacja". Grabiec odpowiada na zarzuty Błaszczaka

- Jeśli się ten spot obejrzy dokładnie i zestawi z rzeczywistością, to pokazuje w istocie podejście od organizacji wojska tego rządu - mówił Jan Grabiec, odpowiadając na zarzuty Mariusza Błaszczaka. Obecny szef MON w spocie opowiada o likwidacji jednostek wojskowych za rządów PO.

"To była reorganizacja". Grabiec odpowiada na zarzuty Błaszczaka
"To była reorganizacja". Grabiec odpowiada na zarzuty Błaszczaka Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
dc4sea7
dc4sea7

W najnowszym spocie wyborczym PiS minister Mariusz Błaszczak wspomina, że za rządów Platformy Obywatelskiej likwidowane były jednostki wojskowe. - Dochodziło do takich absurdów, że sami politycy PO prosili ministra obrony o nielikwidowanie jednostek - mówi Błaszczak na nagraniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

“Niedługo zostanie mu okręg Budapeszcie”. Senator kpi z Kaczyńskiego

Przytacza także pismo, które Jan Grabiec - ówczesny starosta legionowski - wystosował do ministra Bogdana Klicha. "Rozformowanie jednostek wojskowych wchodzących w skład 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki jest ciosem w naszą społeczną tożsamość" - przeczytał Błaszczak.

dc4sea7

- 1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana została zlikwidowana, o czym dziś nie pamięta ten, który sprzeciwiał się jej rozformowaniu - mówi obecny szef MON.

Grabiec odpowiada. "Konieczna była reorganizacja"

W odpowiedzi na te zarzuty Grabiec wskazał, że jednostki nie były likwidowane, a konieczna była reorganizacja struktur wojskowych.

- Jeśli się ten spot obejrzy dokładnie i zestawi z rzeczywistością, to pokazuje w istocie podejście od organizacji wojska tego rządu. Różnica polega na tym, że decyzje dotyczące zmian strukturalnych w wojsku za rządów PO były podporządkowane racjom wojskowym - mówił Grabiec podczas konferencji prasowej.

dc4sea7

Wspominając pismo wysłane do ówczesnego szefa MON Bogdana Klicha, stwierdził: "Wtedy jako starosta usłyszałem, że wynika to z potrzeby zmiany struktury". Ocenił także, że to rządy Prawa i Sprawiedliwości rozmontowują Wojsko Polskie.

Grabiec mówił m.in. o lawinie odejść doświadczonych żołnierzy. - Przychodzą nowi, ale oni dopiero za kilka lat nabiorą potrzebnych umiejętności - mówił poseł.

Polityk PO przekazał, że chciałby, żeby Błaszczak odpowiedział na kilka ważnych pytań. - Dlaczego o zarządzaniu wojskowością decydują względy polityczne? Dlaczego to kryteria polityczne decydują o polityce ministra Błaszczaka? - pytał poseł, wspominając, że szef MON w swoim przyszłym okręgu organizuje defilady, a politycy PiS wykorzystują sprzęt wojskowy, jako atrakcje na wydarzeniach w swoich okręgach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dc4sea7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc4sea7
Więcej tematów