Trwa ładowanie...
dxm068v

Tęczowa flaga na pomniku Jezusa. "Część osób LGBT ma dosyć tej konfrontacji"

- Oczywiście mogą być manifestacje, ale nie można ranić uczuć innych osób. To bardzo zła droga. Wierzę, że część osób LGBT ma dosyć tej konfrontacji - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny ocenił także próby Kościoła w walce z problemem pedofilii we własnym gronie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (zdj. arch.)
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (zdj. arch.) (East News)
dxm068v

W rozmowie z Polsat News krakowski duchowny życzył środowisku LGBT "odnalezienia drogi do dyskusji". - Jeśli faktycznie czują się wykluczeni z Kościoła, to niech szukają drogi do porozumienia, ale obrażanie uczuć religijnych wykopuje kolejne rowy - ocenił wywieszenie tęczowej flagi na pomniku Chrystusa w Warszawie. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaznaczył, że wszystkie religie powinny być prawnie chronione.

Ksiądz bronił także policjantów którzy interweniowali podczas manifestacji na Krakowskim Przedmieściu podczas której zatrzymano 48 osób. - Widziałem ostatnio reakcji francuskich służb, tam jest od razu bardzo brutalna reakcja na łamanie prawa. Niesłusznie oskarża się policję o terror. Słyszałem też wypowiedź o tym, że było to jak mord na Żydach. To podkręcanie napięcia przez agitatorów - mówił Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz surowo ocenił także Kościół, który według niego nadal nie może poradzić sobie z problemami wewnątrz własnego grona. - Problem pedofilii jest znikomy w naszym środowisku, ale proszę zwrócić uwagę: jeden człowiek potrafi skrzywdzić nawet kilkadziesiąt osób. Nie może być równych i równiejszych, a procesy w tych sprawach powinny być jawne. Pokazałoby to, ile zła się niesie - przyznał założyciel Fundacji im. Brata Alberta.

dxm068v

- Jak jest pierwszy film Sekielskich to robi się w Kościele krok do przodu. Jest drugi film i znowu do przodu. Ale jak nie ma ani filmu, ani publikacji, to nic się z tym problemem nie robi. Przyszedł czas, aby Kościół przestał być oblężoną twierdzą. Tu chodzi o dobro młodzieży, a wspólnota musi znaleźć jakąś formę rozwiązania problemu - dodał duchowny.

Przeczytaj też: Sejm. Skład komisji ds. pedofilii bez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

dxm068v

Zobacz wideo: Starcia w Mińsku. Michał Szczerba z Mińska: polski rząd "przespał" kilka miesięcy

dxm068v

Podziel się opinią

Share
dxm068v
dxm068v