Trwa ładowanie...
d194i5e

Sejm. Skład komisji ds. pedofilii bez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Sejm powołał troje członków komisji ds. pedofilii. Do wybranych przez prezydenta, premiera i Rzecznika Praw Dziecka osób dołączyli Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska i Andrzej Nowarski. Poparcia 3/5 Sejmu nie zyskał m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie uzyskał poparcia Sejmu niezbędnego do wejścia w skład komisji ds. pedofilii
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie uzyskał poparcia Sejmu niezbędnego do wejścia w skład komisji ds. pedofilii (East News)
d194i5e

Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 może formalnie rozpocząć prace. Zgodnie z ustawą, Sejm większością 3/5 głosów powołał w jej skład trzy osoby zgłoszone wcześniej przez polityków i organizacje pozarządowe.

Barbara Chrobak to polityk Solidarnej Polski i była posłanka Kukiz'15, założycielka fundacji "Dobro Dziecka Cel Najwyższy”, a także inicjatorka i przewodnicząca zespołu parlamentarnego o podobnej nazwie. Hanna Elżanowska jest psychoterapeutą, seksuologiem i biegłą sądową w sprawach przeciwko seksualności nieletnich, a także członkinią zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Andrzej Nowarski to z kolei radca prawny i pełnomocnik ministra kultury i dziedzictwa narodowego do spraw uprawnień artysty zawodowego.

Sejm. Komisja ds. pedofilii bez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Poparcia wymaganej liczby posłów nie uzyskało 7 osób, m.in. bezkompromisowy ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Katolicki publicysta Tomasz Terlikowski stwierdził na Twitterze, że to "przykry dowód na pozorowanie walki z pedofilią". Sam Isakowicz-Zaleski skomentował fiasko swojej kandydatury na Facebooku. "Sojusz ołtarza z tronem w pełnej kresie. Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka PiS musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne" - napisał.

d194i5e

Zobacz też: Agnieszka Holland o ułaskawieniu pedofila i Polańskim. "Tu nie ma symetrii"

Decyzja o powstaniu komisji - w założeniu niezależnej od innych organów władzy państwowej - została ogłoszona po premierze filmu Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii wśród księży. Jednak dopiero rok później, po emisji na antenie TVP filmu "Nic się nie stało" (o pedofilii w jednym z klubów w Sopocie) powołano pierwszych członków komisji.

Prezydent wyznaczył Justynę Kotowską, premier: Elżbietę Malicką, a Rzecznik Praw Dziecka - Błażeja Kmieciaka.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d194i5e

Podziel się opinią

Share
d194i5e
d194i5e
Więcej tematów