ycipk-2u4a2b

Tatry: Ewakuacja 23 turystów z Doliny Pięciu Stawów. Śnieg zasypał schronisko

Tatry ze względu na padający śnieg stały się bardzo niebezpieczne. Ze względu na obfite opady ratownicy TOPR ewakuowali 23 turystów uwięzionych w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatry - śnieg zasypał schronisko w Dolinie Pięciu Stawów. TOPR ewakuowało 23 turystów.
Tatry - śnieg zasypał schronisko w Dolinie Pięciu Stawów. TOPR ewakuowało 23 turystów. (iStock.com)
ycipk-2u4a2b

Tatry – śnieg zasypał Dolinę Pięciu Stawów

W piątek ratownicy TOPR podjęli akcję uwolnienia 23 turystów uwięzionych w Dolinie Pięciu Stawów. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, jednak turyści poprosili o pomoc w opuszczeniu schroniska. TOPR, w celu zabrania 23 osób, musiało skorzystać ze śmigłowca ratunkowego. Akcja byłaby przeprowadzona już kilka godzin wcześniej, jednak uniemożliwiał ją ciągle padający śnieg. Kiedy opady osłabły przystąpiono do akcji. Wszyscy turyści w kilku kursach zostali przeniesieni z Doliny Pięciu Stawów na Palenicę Białczańską.

Śnieg uwięził również kilkunastu turystów w schronisku przy Morskim Oku. Ta grupa nie poprosiła jednak o ewakuację. Osoby tam przebywające zaznaczyły, że nie brakuje im pożywienia oraz nie doskwiera chłód.

ycipk-2u4a2b

Tatry – padający śnieg i czwarty stopień zagrożenia lawinowego

Tatry w ostatnich dniach stały się wyjątkowo niebezpieczne. Ciągle padający śnieg oraz silny wiatr doprowadziły do powstania ogromnych, nawet 10-metrowych, zasp. Ponieważ warstwa puchu jest świeża i niestabilna ratownicy TOPR podjęli decyzję o wprowadzeniu najwyższego – czwartego stopnia zagrożenia lawinowego. Zalegający śnieg i ryzyko występowania lawin skłoniły służby do zamknięcia szlaku prowadzącego w rejon Morskiego Oka. Ratownicy TOPR cały czas proszą turystów o nieudawania się na wędrówki, ponieważ szlaki są teraz wyjątkowo zdradzieckie, a w wielu przypadkach nie da się nimi przejść.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2u4a2b

ycipk-2u4a2b
ycipk-2u4a2b