Trwa ładowanie...

Tatry: czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Droga do Morskiego Oka zamknięta

W Tatrach panują skrajnie niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Ogłoszono czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Zamknięto szlak turystyczny prowadzący do Morskiego Oka, a także ruch dla transportu konnego i samochodowego.

Share
Tatry: czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Droga do Morskiego Oka zamkniętaŹródło: East News
d4n6vp2

Tatrzański Park Narodowy odradza wszelkich wyjść w Tatry

W Tatrach obowiązuje aktualnie zagrożenie lawinowe, jest bardzo niebezpiecznie. Panują skrajnie niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Wszystkie szlaki znajdują się pod grubą warstwą śniegu i są nieprzetarte.

Widoczność w górach jest mocno ograniczona z powodu nisko zalegających chmur i silnie wiejącego wiatru powodującego zawieje i zamiecie śnieżne, co uniemożliwia orientację w terenie. W wielu miejscach potworzyły się głębokie zaspy.

- W dniu dzisiejszym odradzamy wszelkich wyjść w Tatry – czytamy na oficjalnej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

d4n6vp2

Tatry: droga na Morskie Oko oraz część szlaków pieszych zamknięte

Z powodu bardzo niebezpiecznych warunków w Tatrach zamknięto szlak prowadzący do Morskiego Oka dla ruchu turystycznego, transportu konnego oraz samochodowego. Z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu zamknięto do odwołania szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem.

Wybierając się w góry trzeba odpowiednio się przygotować. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.

Poruszanie się zimą po górach wymaga odpowiedniego zimowego sprzętu m.in. zestawu lawinowego (detektor, sonda, łopatka), umiejętności posługiwania się tym sprzętem oraz dostosowania trasy wycieczki do panujących warunków - apeluje TPN.

d4n6vp2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n6vp2
Więcej tematów