Trwa ładowanie...
d1zq9ox

Tatry. Całonocna akcja TOPR. Turyści utknęli pod Krzyżnem

Przez całą noc ratownicy TOPR prowadzili skomplikowaną akcję w Tatrach Wysokich. 3 turystów w bardzo trudnych warunkach zabłądziła w okolicach przełęczy pod Krzyżnem. Jeden z nich, spadając do żlebu, poważnie uszkodził sobie nogę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatry. Akcja TOPR na przełęczy pod Krzyżem
Tatry. Akcja TOPR na przełęczy pod Krzyżem (MON)
d1zq9ox

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało zgłoszenie we wtorek po popołudniu. - Jednej z osób udało się jakimś cudem zejść do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i zawiadomić o problemach. W miejscu, gdzie utknęli turyści, nie ma zasięgu sieci komórkowej. Jeden z mężczyzn oczekujących na pomoc próbował zejść, ale spadł i złamał nogę. Kolejna osoba również upadła, doznając lżejszych obrażeń - relacjonował ratownik dyżurny TOPR.

Na miejsce wysłano 15 górskich ratowników. Akcja była jednak utrudniona przez ciężkie warunki panujące w Tatrach Wysokich. Dopiero rano możliwy był transport poszkodowanego turysty do zakopiańskiego szpitala. Kolejną poszkodowaną osobę sprowadzono na dół do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

d1zq9ox

Wyjątkowo w akcji brał udział wojskowy helikopter "Sokół" z 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Maszyna zastępuje tymczasowo TOPR-owskiego "Sokoła", który obecnie przechodzi rutynowy przegląd.

Obecnie w Tatrach obowiązuje 1. stopień (w 5. stopniowej skali - przyp. red.) zagrożenia lawinowego. "Pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana i stabilna. Wyzwolenie lawiny jest na ogół możliwe jedynie przy dużym obciążeniu dodatkowym w nielicznych miejscach na bardzo stromych lub ekstremalnych stokach. Możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin" - ostrzega TOPR.

d1zq9ox

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

Śmiszek o ślubowaniu Krystyny Pawłowicz: to problem wizerunkowy dla Dudy

d1zq9ox

Podziel się opinią

Share

d1zq9ox

d1zq9ox
Więcej tematów