Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa 3.0 a ulga na start. Szansa dla osób, które dopiero otworzyły własną działalność gospodarczą

Jednym z rozwiązań, proponowanych przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej, jest zwolnienie ze składek ZUS. Osoby korzystające z ulgi na start nie mogą jednak zostać zwolnione ze składek. Jak mówił rzecznik ZUS, jedna ulga wyklucza drugą. Czy zmieni to tarcza 3.0?

Share
Tarcza antykryzysowa 3.0 a ulga na start. Szansa dla osób, które dopiero otworzyły własną działalność gospodarczą
Źródło: Pixabay
dha10m2

Tarcza antykryzysowa umożliwia zwolnienie ze składek ZUS

Tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań,proponowanych przez rząd, które mają ochronić polską gospodarkę przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

Wielu przedsiębiorców miało już szansę skorzystać z przygotowanych w ramach tarczy rozwiązań. Jednym z nich jest zwolnienie ze składek ZUS. Do tej pory zwolnienie nie obejmowało jednak tych, którzy niedawno rozpoczęli działalność gospodarczą i korzystają z preferencyjnych warunków, czyli z tzw. ulgi na start.

Rzecznik ZUS: ulga na start wyklucza możliwość skorzystania ze zwolnienia ze składek ZUS

Paradoksalnie, po wejściu w życie tarczy antykryzysowej, osoby korzystające z preferencyjnych warunków, znalazły się w najgorszej sytuacji.* Ich nie obejmuje zwolnienie ze składek.*

dha10m2

W tym momencie przedsiębiorca, korzystający z ulgi na start, nie może zrobić sobie przerwy w płaceniu składek ZUS za marzec, kwiecień i maj 2020. Ulga na start wyklucza bowiem możliwość zwolnienia ze składek ZUS, przewidzianego w ramach tarczy antykryzysowej. Potwierdził to rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w rozmowie z "Gazetą Prawną”.

Tarcza 3.0 szansą dla osób korzystających z ulgi na start

Ma to zmienić dopiero tarcza 3.0. Te osoby, które korzystają z ulgi na start, będą zwolnione ze składek ZUS, ale za kwiecień i maj 2020. Zwolnienie nie będzie już dotyczyło składek za marzec 2020.

dha10m2

Podziel się opinią

Share
dha10m2
dha10m2
Więcej tematów