Trwa ładowanie...

Tarcia w obozie PiS. Jarosław Gowin o kwestiach do wyjaśnienia

Tarcia w obozie PiS. - Mamy sobie parę kwestii do wyjaśnienia - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, pytany o rozmowy między koalicjantami Zjednoczonej Prawicy.
Share
Tarcia w obozie PiS. Jarosław Gowin o kwestiach do wyjaśnienia
Tarcia w obozie PiS. Jarosław Gowin o kwestiach do wyjaśnieniaŹródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d303cc1

Jarosław Gowin pytany w sobotę w Bochni o tarcia między Prawem i Sprawiedliwości a koalicjantami z Porozumienia oraz Solidarnej Polski, stwierdził, że teraz rządzący skupiają się na walce ze skutkami rozprzestrzeniania się wirusa.

- My teraz zajmujemy się tym, żeby jak najszybciej wyjść z pandemii z jak najmniejszymi stratami gospodarczymi i żeby jak najszybciej przywrócić dynamizm rozwoju gospodarczego, który cechował pierwsze cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy - powiedział wicepremier i lider Porozumienia.

- Sprawy wewnątrzkoalicyjne na razie niech pozostaną w zaciszu gabinetów - dodał Gowin, ale chwilę później zaznaczył, że rozmowy między koalicjantami nie są jeszcze zakończone.

d303cc1

Zobacz też: Leszek Miller żartuje z Jacka Sasina. "Ma taką szczęśliwą rękę"

- Mamy sobie parę kwestii do wyjaśnienia - stwierdził wicepremier. - Mam nadzieję, że zrobimy to w najbliższym czasie - dodał lider Porozumienia.

- Porozumienie opowiada się za tym, żeby przegłosować odpowiednie ustawy jak najszybciej, ale rozumiemy też odmienność stanowiska kolegów z Solidarnej Polski - powiedział z kolei Jarosław Gowin, odnosząc się do kwestii budżetu UE i Funduszu Odbudowy.

d303cc1

Zauważył też, że skoro "sam zablokował wybory kopertowe, to trudno, aby odmawiał innym partnerom koalicyjnym prawa do reprezentowania własnego stanowiska".

Przypomnijmy, spotkanie Jarosława Gowina z prezesem PiS odbyło się w miniony wtorek. Jak przekazał PAP jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy znający kulisy spotkania, miało się ono odbyć "w dobrej atmosferze".

Gowin w czasie spotkania wyraził oczekiwanie, by umowa koalicyjna była przestrzegana - przekazał rozmówca agencji.

Szef Solidarności odbiera złudzenia koalicjantom PiS

Tymczasem do sytuacji w obozie PiS odniósł się w sobotę w rozmowie z RMF FM szef NSZZ "Solidarność". Piotr Duda ocenił, że Porozumienie i Solidarna Polska nie zaistniałyby na scenie politycznej, gdyby nie koalicja z PiS. Przewodniczący Solidarności uważa jednocześnie, że rządy Zjednoczonej Prawicy pracy przynoszą pozytywne efekty.

d303cc1

- Jeśli tak by się stało, że Zjednoczona Prawica rozeszłaby się i nastąpiłyby nowe wybory, to niech w ogóle nie przechodzą progu siedziby Solidarności. My wiemy, jak się będziemy zachowywać - mówił Piotr Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d303cc1

Podziel się opinią

Share
d303cc1
d303cc1
Więcej tematów