Trwa ładowanie...

Rozmowy na Nowogrodzkiej. Jarosław Gowin spotkał się z prezesem PiS

Jarosław Kaczyński rozmawiał we wtorek po południu z Jarosławem Gowinem. To już kolejne rozmowy prezesa PiS z koalicjantami - w poniedziałek przy Nowogrodzkiej zameldowali się przedstawiciele Solidarnej Polski.
Share
Rozmowy na Nowogrodzkiej
Rozmowy na NowogrodzkiejŹródło: East News, Fot: Maciej Luczniewski
d4is3t4

"Jarosław Kaczyński rozmawiał z Jarosławem Gowinem. Spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze" przekazał Polskiej Agencji Prasowej jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy znający kulisy spotkania. Prezes Porozumienia miał apelować do szefa PiS o "przestrzeganie zapisów umowy koalicyjnej".

W poniedziałek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości pojawili się politycy Solidarnej Polski. Według relacji wiceministra Michała Wosia odbyła się "bardzo konstruktywna rozmowa” prezesa PiS z szefem SP Zbigniewem Ziobro", podczas której "prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych".

- Wiele spraw zostało wyjaśnionych, chociażby ostatnie nieporozumienia - stwierdził w TVN24 Michał Woś. - Realizujemy wspólny program dla Polaków. Jesteśmy w jednej koalicji, ale gdybyśmy mieli identyczne poglądy, to bylibyśmy w jednej partii - dodał wiceminister sprawiedliwości.

d4is3t4

Donald Tusk o Danielu Obajtku. Reakcja rzecznika rządu Piotra Müllera

Ruch przy Nowogrodzkiej. Z prezesem PiS rozmawiał też Paweł Kukiz

Także Paweł Kukiz był widziany w poniedziałek na Nowogrodzkiej. - Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że Jarosław Kaczyński nie namawiał mnie do przystąpienia do koalicji rządzącej - zapewniał w TVN24 polityk.

d4is3t4

Muzyk wyraził nadzieję, że dojdzie do kolejnej rozmowy z prezesem PiS. - Podczas poniedziałkowej wizyty dość szczegółowo rozmawiałem o instytucji sędziów pokoju, natomiast przy ordynacji wyborczej z całą pewnością pomysł wprowadzenia JOW-ów w całości w Sejmie nie wchodzi w rachubę. Ale ordynacja na wzór niemiecki być może byłaby dyskutowana - dodał Kukiz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4is3t4

Podziel się opinią

Share
d4is3t4
d4is3t4
Więcej tematów