Trwa ładowanie...

Tak zarabia w PGE przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego

84 tysiące złotych - tyle w ubiegłym roku zarobiła w Radzie Nadzorczej w spółce PGE Janina Goss, przyjaciółka prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. To druga państwowa instytucja, z której Goss otrzymuje sowite wynagrodzenie. I to mimo iż od września 2019 r. obowiązuje zakaz pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w więcej niż jednej spółce z większościowym udziałem Skarbu Państwa.

Tak zarabia w PGE przyjaciółka Jarosława KaczyńskiegoŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d4ko3zc
d4ko3zc

83 515,82 zł - tyle dokładnie zarobiła w 2019 roku Janina Goss jako członek Rady Nadzorczej spółki "Polska Grupa Energetyczna". Informacje o wynagrodzeniach kadry kierowniczej spółka opublikowała w Raporcie Rocznym, który został zaprezentowany 31 marca we wtorek.

gkpge.pl
Źródło: gkpge.pl, fot: gkpge.pl
d4ko3zc

77-letnia Goss uchodzi w PiS za jedną z osób najbliższych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poza radami nadzorczymi PGE i BOŚ zasiada też w zarządzie spółki Srebrna. To właśnie od "pani Janeczki", która jest ponoć zapaloną zielarką, Jarosław Kaczyński pożyczył 200 tys. zł na opiekę i leczenie ciężko chorej matki. Jeszcze na początku tej kadencji Sejmu był jej winien 80 tys. zł. Jak wynika z aktualnego oświadczenia majątkowego, prezes PiS pożyczkę spłacił.

Zobacz też: Przez Jarosława Kaczyńskiego PiS prze do wyborów. "Będą naciski, by się nie odbyły"

Goss w latach 2009-10 była członkiem rady nadzorczej Polskiego Radia, w latach 2006-09 członkiem rady nadzorczej TVP (była nawet jej przewodniczącą). Pracowała też w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, łódzkim samorządzie oraz zarządzie Społem WSS w Łodzi.

W radach nadzorczych dwóch spółek Skarbu Państwa - państwowego Banku Ochrony Środowiska i państwowej Polskiej Grupy Energetycznej zasiada od 2016 roku.

d4ko3zc

Tymczasem 15 września ubiegłego roku weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Art. 19 c ustawy wprowadził zakaz pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w więcej niż jednej spółce z większościowym udziałem Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, komunalnych lub państwowych osób prawnych i spółek z przeważającym udziałem tych podmiotów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ko3zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ko3zc
Więcej tematów