Trwa ładowanie...
kolizja
+1
Patryk Skrzat
18-04-2017 19:35

Tak wyglądało auto generała po zderzeniu na A2. Jest oświadczenie MON

Nie jest prawdą, że pojazd wojskowy spowodował karambol. Zdarzenie takie miało miejsce na innym odcinku drogi i w innym czasie - twierdzi rzeczniczka MON. Tłumaczy też prawdopodobną przyczynę kolizji.

Tak wyglądało auto generała po zderzeniu na A2. Jest oświadczenie MONŹródło: WP.PL, fot: WP
dk3fpdl
dk3fpdl

Należąca do Żandarmerii skoda superb, którą podróżował generał broni Michał Sikora, zderzyła się z prywatnym pojazdem na autostradzie A2 w poniedziałek po południu. We wtorek Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oświadczenie w tej sprawie.

Poniżej publikujemy pełne oświadczenie MON (pisownia oryginalna), pod którym podpisała się nowa rzeczniczka mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz:

dk3fpdl

"W poniedziałek, 17.04.2017 r. ok. godz.16.45 pojazd Żandarmerii Wojskowej, w którym podróżował generał broni Michał Sikora, uczestniczył w kolizji drogowej z pojazdem cywilnym marki Audi na autostradzie A2, przed miastem Poznań.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu wojskowego, chcąc uniknąć uderzenia w pojazdy, które po wcześniejszej kolizji zablokowały drogę, wykonał manewr zmiany pasa ruchu z lewego na prawy i w wyniku tej czynności uderzył w tył pojazdu marki Audi, który poruszał się prawym pasem ruchu.

W następstwie tego manewru, pojazd wojskowy kilkukrotnie obrócił się wzdłuż drogi i zatrzymał na lewym poboczu przy barierach ochronnych. Sprawcą kolizji był kierowca pojazdu wojskowego, dlatego też został ukarany mandatem karnym.

W całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Nie jest prawdą, że pojazd wojskowy spowodował karambol. Zdarzenie takie miało miejsce na innym odcinku drogi i w innym czasie.

Wszelkie sugestie wskazujące, że sprawcą karambolu był pojazd wojskowy nie mają podstaw i są fałszywe."

dk3fpdl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk3fpdl
Więcej tematów