Trwa ładowanie...

Tak wygląda wymieranie gatunku. Poruszające zdjęcie ostatniego nosorożca północnego

Biolog z Bostonu opublikował poruszające zdjęcie "Sudana", nosorożca białego północnego. Na historię ostatniego samca gatunku zareagowały dziesiątki tysięcy internautów.

Tak wygląda wymieranie gatunku. Poruszające zdjęcie ostatniego nosorożca północnegoŹródło: Twitter, fot: daniel schneider
d4cpd5a
d4cpd5a

Zdjęcie zostało zamieszczone na profilu Twitterowym bostońskiego biologa, Daniela Schneidera. - Chcesz wiedzieć, jak wygląda wymieranie? To jest ostatni samiec nosorożca białego północnego. Ostatni. Nigdy więcej - napisał naukowiec.

Wiadomość opublikowana przez Schneidera została "przekazana dalej" ponad 39 tysięcy razy.

"Sudan" to ostatni samiec w swoim podgatunku i jeden z trzech żyjących nosorożców białych północnych. Nie jest w stanie rozmnażać się w naturalny sposób.

Tragiczny stan populacji spowodowany jest działalnością człowieka. Przez wiele lat odławiany ze względu na rzekomo lecznicze działanie rogów. W 1909 roku na całym świecie żyło około 3 tysiące osobników. W 1984 już tylko 31. Pomimo prób ratowania gatunku i wzrostu liczebności do 47 sztuk w 2000 roku, nie udało się utrzymać stałego wzrostu.

d4cpd5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpd5a
Więcej tematów