Trwa ładowanie...

Tak wygląda poduszka, na której leżał porzucony noworodek w Ostrowie. Matka wciąż poszukiwana

Policja z Ostrowa Wielkopolskiego opublikowała zdjęcie poduszki, na której leżał porzucony na chodniku noworodek, którego znaleziono w poniedziałek. Może to ułatwi ustalenie tożsamości matki.
Share
Tak wygląda poduszka, na której leżał porzucony noworodek w Ostrowie. Matka wciąż poszukiwana
Źródło: KPP w Ostrowie Wielkopolskim
d4flxak

Przypomnijmy, że w poniedziałkowy poranek dwie osoby idące ul. Nową Krępą w Ostrowie Wielkopolskim zauważyły leżącego na chodniku przed wejściem na jedną z posesji noworodka. Dziecko żyło i natychmiast przewieziono je do szpitala. Jak się okazało, to wcześniak, chłopczyk urodził się kilka godzin wcześniej w 36. tygodniu ciąży.

W chwili znalezienia dziecko leżało na poduszce, ale nie było niczym owinięte, przez co było wyziębione, ale przeżyło.

Mieszkańcy posesji, przed którą znaleziono noworodka, nie mieli z tą sprawą nic wspólnego. Musiała go podrzucić w to miejsce jego matka. Na szczęście ul. Nowa Krępa znajduje się na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie mieszka sporo osób, dlatego noworodka udało się znaleźć dość szybko.

d4flxak

Policja rozpoczęła jej poszukiwania, ale jak na razie bez efektu. Prowadzący śledztwo liczą, że być może w poszukiwaniach pomoże publikacja zdjęcia poduszki, na której leżało dziecko. Poduszka jest dość charakterystyczna – znajduje się na niej obrazek z postaciami z musicalu dla nastolatków „High School Musical 2”.

- Prosimy wszystkie osoby posiadające w tej sprawie jakiekolwiek informacje o kontakt z ostrowską komendą pod numerem telefonu 997 lub 62 73 77 270 albo z najbliższą jednostką policji – apeluje Artur Kurczaba, oficer prasowy ostrowskiej policji.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4flxak

Podziel się opinią

Share
d4flxak
d4flxak
Więcej tematów