Trwa ładowanie...

Tak powinno być w całej Polsce. Wójt Bochni zrobił lepszą promocję niż Biedronka

Czy poza galeriami handlowymi nie ma już życia? Wójt Bochni znalazł rozwiązanie na niedziele bez handlu. - Zapraszam na krytą pływalnię w Proszówkach. We wszystkie niedziele wolne od handlu wstęp dla dzieci z rodzicami tylko 1 zł od osoby. Bez względu na liczbę godzin - ogłosił Marek Bzdek.

Tak powinno być w całej Polsce. Wójt Bochni zrobił lepszą promocję niż BiedronkaŹródło: WP.PL, fot: Basen Proszówki/Facebook.com
d2ut8xn

Nareszcie pojawił się głos rozsądku w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Dziś media donoszą o chaosie wokół sklepów i pustych półkach, na których przed chwilą leżały produkty. Przez to wolna niedziela wywołuje skrajnie negatywne emocje, przeradzając się w dramat tysięcy Polaków.

Tymczasem akcja wójta Bochni wywołała w lokalnej społeczności duży aplauz: "Nareszcie coś dla rodziny", "Super" - komentują mieszkańcy udostępniając oświadczenie. Dodajmy, że cena normalnego biletu na basen w Proszówkach wynosi 8,50 zł. To oznacza, że w całym roku promocja wójta będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. O taki efekt chodziło przecież twórcom zakazu handlu, aby rodzice mogli spędzić aktywnie czas ze swoimi dziećmi. Inaczej chodziliby po sklepach jako "Apacze", (od branżowego dowcipu: sprzedawca pyta klienta "w czym pomóc?" - W niczym tak tylko patrzę - słyszy).

- Zakaz handlu w niedziele to świetna alternatywa na aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Do galerii już nie pójdziemy, ale na pływalnie już tak - komentuje Mariusz Zając, radny z Bochni.

d2ut8xn

Szkoda, że pomysłu na rodzinną promocję nie podchwyciły ogólnopolskie sieci kin czy salony zabaw. W wielu galeriach handlowych będą one czynne. Jednak ceny biletów akurat w niedzielę należą do najwyższych.

Przypomnijmy, że zakaz handlu wyjątkowo podzielił Polaków. 58 proc, jest jego przeciwnikami, uznając za naruszenie prawa do swobodnego stylu życia i obawiając się uciążliwości podczas zakupów w sobotę. To wynik ostatniego sondażu dla dziennika "Super Express".

d2ut8xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ut8xn
Więcej tematów