Trwa ładowanie...

Tak Irlandia pozbywa się polskich chuliganów. Rok więzienia albo wracaj pan do Polski

W Irlandii to dopiero mają sprawiedliwe sądy. Sędzia James O'Connor wiedział jak pozbyć się z miasteczka drobnego rzezimieszka z Polski. Mateusz Suchecki zasłynął tym, że po pijanemu prowadził samochód, doprowadził do wypadku o mało nie potrącając dwóch osób. - Skazuję pana na rok więzienia, ewentualnie może pan w ciągu 48 godzin opuścić Irlandię - brzmiał wyrok.

Share
Tak Irlandia pozbywa się polskich chuliganów. Rok więzienia albo wracaj pan do Polski
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d2to7vm

Listowel to spokojne miasteczko w hrabstwie Kerry w Irlandii. Dwa dni temu do lokalnego sądu trafiła sprawa wybryku niejakiego Mateusza Sucheckiego. Polak spowodował wypadek samochodowy po pijanemu. Kierowany przez niego samochód wypadł z drogi i dachował. Niewiele brakowało, by wypadku ucierpiała dwójka przechodniów. To jeszcze nie wszystko. Mężczyzna uciekając z miejsca przestępstwa włamał się do garażu domu kilometr dalej. Następnie próbując zabrać samochód dwukrotnie uderzył właściciela w twarz.

Wydarzenia miały miejsce 20 sierpnia. Wybryk zburzył spokój w miasteczku liczącym 4 tys. mieszkańców. Polak został aresztowany, by w czwartek stanąć przed surowym obliczem sędziego O'Connora. Ten wyliczył wszystkie przewinienia emigranta: wypadek po pijanemu, włamanie, pobicie. Następnie ustalił, że chuligan, mimo iż nie ma stałego miejsca pobytu w Irlandii, to ma pieniądze, by wypłacić poszkodowanym 500 euro zadośćuczynienia. Nie wzruszyło go tłumaczenie, że stracił głowę po wypiciu nadmiaru alkoholu.

d2to7vm

Po tym wszystkim sędzia orzekł, że skazuje Sucheckiego na rok więzienia. Chyba, że oskarżony w ciągu 48 godzin opuści Irlandię i wróci do Polski. Jak donosi dziś lokalna gazeta "The Kerryman" oskarżony przyjął ofertę i zgodził się powrócić do Polski.

Ambasada RP w Irlandii kilka lat temu szacowała, że z Polaków zamieszkujących Irlandię jest ponad 100 tys. z tego połowa mieszka w Dublinie. Zazwyczaj nasi rodacy cieszą się dobrą opinią solidnych pracowników.

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów