Trwa ładowanie...
d4326bp

Tak będzie wyglądał nowy most na Wiśle w Warszawie

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie ogłosił przetarg na aktualizację projektu Trasy Krasińskiego, na odcinku od pl. Wilsona do ul. Matki Teresy z Kalkuty. Oznacza to rozpoczęcie przetargu na budowę nowego mostu na Wiśle.  
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak będzie wyglądał nowy most na Wiśle w Warszawie
(WawaLove.pl)
d4326bp

Przypominamy, że most Krasińskiego to jedna z tych inwestycji, które są regularnie odsuwane w czasie. Budowę tej przeprawy planowano już w okresie międzywojennym. Plany pokrzyżował jednak wybuch wojny. Pomysł powrócił znów kilka lat temu. W lutym 2010 roku zarząd miasta wystąpił o wydanie decyzji środowiskowej, co jest pierwszym etapem inwestycji budowlanej. W roku 2011 decyzja została wydana. Od tamtej pory plany budowy mostu stanęły w miejscu. Aż do lipca 2015 roku, gdy Zarząd ogłosił przetarg na aktualizację projektu.

ZMiD informuje, że wszystkie dokumenty, potrzebne do rozpoczęcia budowy przeprawy, mają zostać zgromadzone do października 2016 roku. Żeby jednak ruszyć z budową, potrzebne będą środki. Jeśli Ratusz ich nie znajdzie, budowa trasy łączącej pl. Wilsona i Jagiellońską zacznie się dopiero w 2021 roku. Tak wynika z zapisu Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.

Most, jeśli powstanie, połączy dwa brzegi Wisły na wysokości placu Wilsona. Trasa ma połączyć ul. Krasińskiego z ul. Matki Teresy z Kalkuty na Bródnie. Byłyby na niej trasy tramwajowe, co oznaczałoby, że mielibyśmy dobre połączenie Bródna z pierwszą linią metra. Odciążyłoby to z ruchu centrum Warszawy oraz sąsiadujące mosty (Grota-Roweckiego i Gdański).

d4326bp

Podziel się opinią

Share
d4326bp
d4326bp
Więcej tematów