Trwa ładowanie...
d1pmg3m

Tajwan. Katastrofa śmigłowca. Na pokładzie był szef sztabu generalnego

W katastrofie zginęło 8 wojskowych. Jedną z ofiar jest gen. Shen Yi-ming. To szef sztabu generalnego. Łącznie na pokładzie było 13 osób. W związku ze zdarzeniem prezydent Tajwanu zawiesił kampanię przed wyborami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajwan. Szef sztabu generalnego Shen Yi-ming (po prawej) zginął w katastrofie śmigłowca Black Hawk
Tajwan. Szef sztabu generalnego Shen Yi-ming (po prawej) zginął w katastrofie śmigłowca Black Hawk (East News)
d1pmg3m

Do zdarzenia doszło w czwartek podczas rutynowej misji. Wojskowi razem z urzędnikami lecieli do Yilan, aby odwiedzić żołnierzy przed nowym rokiem księżycowym. Wówczas doszło do katastrofy. Maszyna musiała awaryjnie lądować w górach w pobliżu Tajpej - podaje agencja Reuters.

Na pokładzie śmigłowca było 13 osób. Zginęło 8 wojskowych. Wśród nich był szef sztabu generalnego gen. Shen Yi-ming. Wśród ofiar są również dwaj inni generałowie, pułkownik, kapitan, major i dwóch starszych sierżantów. Początkowo, przez kilka godzin, los wojskowych był niejasny. W sprawie pojawiały się sprzeczne doniesienia.

Przeczytaj: Wypadek podczas startu śmigłowca na Syberii

d1pmg3m

W związku z katastrofą prezydent Tajwanu zawiesił na trzy dni kampanię przed wyborami. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tragedii. Nie jest jasne co doprowadziło do wypadku. Powołano specjalną grupę zadaniową. Główny dowódca sił powietrznych Hsiung Hou-chi powiedział, że stan śmigłowca Black Hawk "nie był idealny".

Przeczytaj również: Katastrofa helikoptera wycieczkowego. Nie żyje 6 osób

Zobacz też: Zabił jej męża. Magdalena Adamowicz: "nie czuję do niego nic"

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pmg3m

Podziel się opinią

Share
d1pmg3m
d1pmg3m
Więcej tematów