Trwa ładowanie...

Tajwan. Katastrofa śmigłowca. Na pokładzie był szef sztabu generalnego

W katastrofie zginęło 8 wojskowych. Jedną z ofiar jest gen. Shen Yi-ming. To szef sztabu generalnego. Łącznie na pokładzie było 13 osób. W związku ze zdarzeniem prezydent Tajwanu zawiesił kampanię przed wyborami.

Share
Tajwan. Katastrofa śmigłowca. Na pokładzie był szef sztabu generalnego
Źródło: East News
d129p4z

Do zdarzenia doszło w czwartek podczas rutynowej misji. Wojskowi razem z urzędnikami lecieli do Yilan, aby odwiedzić żołnierzy przed nowym rokiem księżycowym. Wówczas doszło do katastrofy. Maszyna musiała awaryjnie lądować w górach w pobliżu Tajpej - podaje agencja Reuters.

Na pokładzie śmigłowca było 13 osób. Zginęło 8 wojskowych. Wśród nich był szef sztabu generalnego gen. Shen Yi-ming. Wśród ofiar są również dwaj inni generałowie, pułkownik, kapitan, major i dwóch starszych sierżantów. Początkowo, przez kilka godzin, los wojskowych był niejasny. W sprawie pojawiały się sprzeczne doniesienia.

d129p4z

W związku z katastrofą prezydent Tajwanu zawiesił na trzy dni kampanię przed wyborami. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tragedii. Nie jest jasne co doprowadziło do wypadku. Powołano specjalną grupę zadaniową. Główny dowódca sił powietrznych Hsiung Hou-chi powiedział, że stan śmigłowca Black Hawk "nie był idealny".

Zobacz też: Zabił jej męża. Magdalena Adamowicz: "nie czuję do niego nic"

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d129p4z

Podziel się opinią

Share
d129p4z
d129p4z
Więcej tematów