Trwa ładowanie...

Koniec poszukiwań. Odnaleziono ciało 61-letniego pilota śmigłowca

Od niedzieli trwały poszukiwania śmigłowca, który wystartował ok. godz.14 z lądowiska w okolicach Wzgórz Dylewskich w powiecie ostródzkim. Leciał do Milewa na Mazowszu, jednak tam nie dotarł. W poniedziałek znaleziono maszynę i ciało jej 61-letniego pilota.
Share
Odnaleziono ciało 61-letniego pilota
Odnaleziono ciało 61-letniego pilotaŹródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Jeroen Stroes Aviation Photography
d103f05

O odnalezieniu ciała pilota poinformowali przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT, razem ze strażakami i policjantami poszukiwali mężczyzny i jego maszyny od niedzieli.

- Pilota i maszynę znaleziono około godz. 11:30 w podniedziałek około kilometr od miejsca startu. Poszukiwany pilot nie żyje - powiedział polsatnews.pl asp. Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Zobacz także: Morawiecki tłumaczy się z podróży nad morze. "Nie latałem helikopterem na działkę"

Śmigłowiec, którym leciał 61-latek to biały, dwuosobowy śmigłowiec Robinson 22. Wiadomo, że wystartował z lądowiska w okolicach Wzgórz Dylewskich. Około godzin 15 miał dolecieć na lądowisko w Milewie w woj. mazowieckim. Niestety, nie pojawił się tam.

d103f05

Zobacz także: Katastrofa helikoptera w Domecku. Przerwano przesłuchanie syna pilota

Zaginięcie mężczyzny zgłosiła w sobotę, ok. godz 22 partnerka mężczyzny.

- Szukamy śmigłowca od wczoraj, ogłoszony został alarm w jednostce. Zaangażowani zostali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, strażacy i policjanci. Dziś do poszukiwań będzie wykorzystany dron i helikopter - tłumaczyła rano tvn24.pl policjantka z Ostródy.

Źródło: tvn24.pl, polsatnews.pl

d103f05

Podziel się opinią

Share
d103f05
d103f05
Więcej tematów