Trwa ładowanie...
d2tnzlf

Tajna organizacja "Sieć" chce obalić Putina? "Plany zamachu stanu"

Rosyjskie służby bezpieczeństwa informują o zatrzymaniu w Sankt Petersburgu dwóch mężczyzn, którzy mieli brać udział w przygotowaniach do zamachu stanu. Federalna Służba Bezpieczeństwa podaje, że to członkowie anarchistycznego ruchu "Sieć".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FSB: zatrzymani chcieli uderzyć w Putina
FSB: zatrzymani chcieli uderzyć w Putina (PAP/EPA, Fot: ALEXEY NIKOLSKY/SPUTNIK)
d2tnzlf

Jednym z zatrzymanych jest 26-letni Igor Szyszkin, a drugim 23-letni Wiktor Filenkow - podaje Echo Moskwy. Obaj zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Przebywają teraz w areszcie.

Początkowo FSB chciało obu mężczyzn oskarżyć o działania terrorystyczne. Ostatecznie zarzucono im przygotowywanie zbrojnego zamachu stanu, który miał doprowadzić do obalenia Władimira Putina. Nie ujawniono, jaki plan mieli zatrzymani i z kim współdziałali. Dowodów w ich sprawie dostarczył kontrwywiad.

Zobacz też: Supernowoczesna broń Rosji. Wyciekły tajne dokumenty

Kim są zatrzymani?

Rosyjskie media zauważają, że żadnych informacji o tajnej organizacji "Sieć" nie ma w internecie ani w archiwalnych materiałach redakcji o ugrupowaniach anarchistów w Rosji. Żadnej wzmianki nie ma również w dokumentacji sądów, służb specjalnych i Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego - dodaje Polskie Radio.

d2tnzlf

Z ustaleń portalu fontanka.ru wynika, że zatrzymani mogą być jednak związani z anarchistyczną grupą "Rewolucja 5 listopada". Stworzył ją opozycyjny bloger Wiaczesław Malcew.

d2tnzlf

Podziel się opinią

Share
d2tnzlf
d2tnzlf
Więcej tematów