Trwa ładowanie...

Tajna broń Polaków u Donalda Trumpa. Rita Cosby to jedna z najbardziej znanych dziennikarek w USA i córka powstańca warszawskiego

• Znam Donalda Trumpa od 20 lat i nie wierzę, żeby próbował dogadać się z Rosją kosztem Polski - uważa amerykańska dziennikarka Rita Cosby

• W wywiadzie dla "Wprost" wyjaśnia, "że pozycja Polonii będzie rosła"

• Zaznacza, że "jeśli zajdzie taka potrzeba, to Trump obroni Polskę przed zagrożeniem"

• Dodał, że spotka się z nim osobiście ws. zniesienia wiz dla Polaków

Share
Tajna broń Polaków u Donalda Trumpa. Rita Cosby to jedna z najbardziej znanych dziennikarek w USA i córka powstańca warszawskiego
Źródło: AFP, Fot: Rommel Demano
d49kam6

Słynna amerykańska dziennikarka telewizji CBS Rita Cosby w wywiadzie dla Wprost" powiedziała, że prezydent Andrzej Duda "będzie się doskonale rozumiał z Trumpem, tym bardziej, że ich wyborcze zwycięstwa miały taki sam charakter". Według niej, prezydent elekt doskonale rozumie wartość amerykańsko-polskiego sojuszu i będzie "wspaniałym przyjacielem Polski".

Wyjaśniła, że mimo tego, że niektóre komentarze Donalda Trumpa pod adresem Rosji mogły brzmieć przyjacielsko, to nie będzie próbował dogadać się z Putinem kosztem Polski. "Znam Trumpa i jego rodzinę od 20 lat i jestem pewna, że docenia rolę, zarówno polityczną, jak i historyczną, jaką odegrali i odgrywają w Ameryce Polacy (...) Nie mam wątpliwości, że pozycja Polonii będzie rosła" - powiedziała Cosby w rozmowie z Anną Gwozdowską z "Wprost".

d49kam6

Rita Cosby to córka zołnierza AK Ryszarda Kossobudzkiego ps. "Ryś"

Dodała, że "jeśli zajdzie taka potrzeba, obroni Polskę przed zagrożeniem". Rita Cosby zapowiedziała, że osobiście spotka się z Donaldem Trumpem ws. zniesienia wiz dla Polaków. Dodała, że "Amerykanie polskiego pochodzenia będą chcieli zbudować kapitał polityczny i wykorzystać sieć kontaktów na najwyższym szczeblu".

Wyjaśniła, że pozycja Polaków będzie systematycznie rosła, zwłaszcza, że głosy Polonii w Pensylwanii, dały "ostateczne zwycięstwo Trumpowi i on o tym wie".

Rita Cosby to jedna z najbardziej znanych dziennikarek w USA. Jej ojciec, Ryszard Kossobudzki ps. "Ryś", jako żołnierz Armii Krajowej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Potem uciekł z niemieckiej niewoli do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech. Trafił do Wielkiej Brytanii, z której przeniósł się do USA. Tam zmienił nazwisko na Richard Cosby.

d49kam6

Podziel się opinią

Share
d49kam6
d49kam6
Więcej tematów