Trwa ładowanie...
d1dbgqf

Tajlandia. Siostry pojechały szukać brata. Wróciły bez niego

Tajlandia. Wciąż nie odnaleziono Mateusza Juszkiewicza, który zaginął na początku grudnia. - Zupełnie nic - mówi w rozmowie WP jego siostra Monika, zapytana o nowe informacje w sprawie poszukiwań brata.
Share
Tajlandia. Rodzina nie wie, co dzieje się Mateuszem
Tajlandia. Rodzina nie wie, co dzieje się MateuszemŹródło: Archiwum prywatne
d1dbgqf

Monika razem z siostrą wróciła do Polski. Były w Tajlandii, by znaleźć brata. Poszukiwania nie przyniosły jednak efektów. Wciąż nie wiadomo, co dzieje się z Mateuszem.

Coś nowego w sprawie? - Nic. Zupełnie nic - odpowiada nam Monika. - Jestem w Polsce i zastanawiamy się, co jeszcze możemy zrobić. Czekanie i niewiedza są obezwładniające - dodaje. Podkreśla, że powinna wrócić do codziennych obowiązków, ale zupełnie nie wie jak.

Czy służby w Tajlandii przerwały poszukiwania? Monika wysyła oficjalne pismo do konsula w Bangkoku, by dowiedzieć się, "na jakim etapie są działania i czy w ogóle jakieś są".

d1dbgqf

Zobacz też: Cios w kandydatkę z nieoczekiwanej strony. "Łagodnością nie wygra"

Tajlandia - co się stało?

Mateusz zaginął razem z Tajką Warakan 7 grudnia około godz. 18 czasu lokalnego (godz. 12 w Polsce). Płynęli kajakiem. 26-latek miał zadzwonić do znajomych - mówił o wysokich falach i silnym wietrze. Powiedział, że znosi ich na pełne morze, a kajak już raz się wywrócił.

d1dbgqf

Na początku w akcję poszukiwawczą zaangażowano wojsko, marynarkę, policję i ponad 120 wolontariuszy. Później lokalna policja podała informację o zmniejszeniu zakresu dalszych poszukiwań. Jak mówiła nam Monika, Tajowie są bardzo dumnym narodem i kiedy w polskich mediach pojawiła się ta informacja, poczuli się dotknięci.

Źródło: Archiwum prywatne

Monika, będąc w Tajlandii, podkreślała, że zarówno tamtejsze władze, jak i polskie są bardzo pomocne. Bliscy Mateusza zorganizowali zbiórkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dbgqf

Podziel się opinią

Share
d1dbgqf
d1dbgqf
Więcej tematów