Tajemnicze zniknięcie 29-latka w Izraelu. Może cierpieć na syndrom jerozolimski

Brytyjczyk wybrał się na wycieczkę do Izraela pod koniec listopada i do dzisiaj nikt nie może nawiązać z nim kontaktu. Policja natrafiła na powyrywane kartki z Biblii z jego odręcznymi notatkami. Służby podejrzewają, że dopadł go syndrom jerozolimski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oliver McAfee był fanem rowerowych wycieczek
Oliver McAfee był fanem rowerowych wycieczek (Facebook.com)
WP

Oliver McAfee ostatni raz był widziany 21 listopada podczas podróży rowerowej w okolicy izraelskiego miasta Mitzpe. To w tamtym miejscu odnaleziono jego portfel, klucze, rower i buty.

Później izraelskie ekipy poszukiwawcze przy pomocy psów i dronów natrafiły na powyrywane kartki z Biblii, które mężczyzna przykrył kamieniami.

Mężczyzna został określony w brytyjskich mediach jako "pobożny chrześcijanin". Zdaniem ekspertów, 29-latek mógł doświadczyć tzw. syndromu jerozolimskiego. Jest to zaburzenie urojeniowe, które występuje wśród pielgrzymów odwiedzających Izrael. Polega na tym, że osoby znajdujące się w miejscach związanych z historią biblijną doznają psychicznego szoku i zaczynają utożsamiać się z postaciami biblijnymi. Zaburzenie najczęściej dotyka mężczyzn w wieku 20-30 lat.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP