Trwa ładowanie...

Tajemnicze wpisy Romana Giertycha na Twitterze. Prawnik zdradził los marszałka Kuchcińskiego?

Roman Giertych z mediami społecznościowymi jest za pan brat. Nie ma dnia, żeby nie opublikował jakiegoś tweeta. Jego wpisy bywają poważne, sarkastyczne albo też ironiczno-prześmiewcze. Ostatnie jednak brzmią bardzo tajemniczo. Mecenas pochylił się nad dalszymi losami marszałka Marka Kuchcińskiego i Jacka Kurskiego, prezesa TVP.

Share
Tajemnicze wpisy Romana Giertycha na Twitterze. Prawnik zdradził los marszałka Kuchcińskiego?
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d1nmrwo

Zaczęło się od tajemniczego wpisu "JK odwoła marszałka Sejmu". Chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, który miałby w ten sposób zakończyć aferę z rodzinnymi lotami marszałka Marka Kuchcińskiego Jak ujawniły niedawno media, rządowym samolotem marszałek Sejmu latał ze swoją rodziną. Takich lotów, jak ujawniła Kancelaria Sejmu, było 23. Loty odbywały się na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa.

Oczywiście, Jarosław Kaczyński jako prezes PiS nie mógłby odwołać marszałka Sejmu, ale mecenas dał przez to zrozumienia, że prezes jest nieformalnie najważniejszą osobą w państwie i to on o wszystkim decyduje. Zgodnie z prawem odwołać marszałka może Sejm, na wniosek złożony przez co najmniej 46 posłów. Wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu złożyła już Platforma Obywatelska. Posłowie zajmą się nim w piątek 9 sierpnia.

d1nmrwo

Cześć użytkowników Twittera, którzy śledzą profil Romana Giertycha powątpiewa w prawdziwość tej informacji. Inni uważają, że to niewykluczone przed zbliżającymi się jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Kurski odejdzie z TVP?

W czwartek po południu na profilu Romana Giertycha pojawił się kolejny zaskakujący tweet. "Nieoficjalnie: Jacek Kurski zostaje szefem KGHM" - napisał prawnik.

Czy faktycznie jest coś na rzeczy i prezes TVP zmieni ścieżkę kariery? Wygląda na to, że nie, a wpis Giertych to żart i odpowiedź na informację opublikowaną dzisiaj przez TVP Info. Portal napisał: "Nieoficjalnie: Roman Giertych wystartuje w wyborach do Senatu z list PSL". Roman Giertych nie potwierdził tej rewelacji, za to opublikował wpis o Jacku Kurskim, podobny w tonie do wiadomości TVP Info.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nmrwo

Podziel się opinią

Share
d1nmrwo
d1nmrwo
Więcej tematów