Trwa ładowanie...

Tajemnicze szczątki w Tatrach. Kolejne znalezisko

Małopolscy policjanci próbują rozwikłać makabryczną zagadkę. W Dolinie Roztoki, w z dala od turystycznego szlaku, znaleziono ludzkie szczątki. Prawdopodobnie leżały tam od kilku lat.

Share
Tajemnicze szczątki w Tatrach. Kolejne znalezisko
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: ToSter
d360i4p

Kilka dni temu pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego natrafili na dwa plecaki, śpiwór i resztki ubrań. Podczas przekazywania tych rzeczy policjantom okazało się, że w elementach odzieży znajdują się ludzkie kości przedramienia.

Wkrótce - jak informuje RMF FM - funkcjonariuszom udało się także odnaleźć ludzką czaszkę, żebra oraz prawdopodobnie kości stopy.

d360i4p

Stan odnalezionych fragmentów odzieży, a także data ważności produktów spożywczych mogą wskazywać, że leżały w górach kilka lat. Na puszkach z napojami i na zupkach instant znajdowały się daty z 2008 i 2009 roku.

Znalezione kości, jak informuje TVN24, zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej. Zostaną poddane szczegółowym badaniom. Na razie nie wiadomo, czy należały one do jednej osoby, czy też do dwóch. Nie jest też znana płeć ofiary lub ofiar, ani przyczyny śmierci.

Funkcjonariusze - jak informuje RMF FM - proszą o zgłaszanie się osób, których bliscy zaginęli w górach około 10 lat temu. Pomoże to ustalić tożsamość ofiary.

Źródło: RMF FM, TVN24

d360i4p

Podziel się opinią

Share
d360i4p
d360i4p
Więcej tematów