placeholder_g3szfq

Tajemnicze spotkanie szefa KRS ze współpracownikami prezydenta

W poniedziałek wieczorem szef Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur spotkał się z politykami z Kancelarii Prezydenta w budynku kancelarii przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Mazur nie chce ujawnić z kim dokładnie się spotkał ani czego dotyczyły rozmowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef KRS Leszek Mazur
Szef KRS Leszek Mazur (East News)
placeholder_g3szfq

Jak podaje RMF FM, szef KRS "w żaden sposób" nie zamierzał komentować spotkania ze współpracownikami Andrzeja Dudy. Urzędnicy Kancelarii Prezydenta również milczą. Rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski twierdzi, że "nie mógł ustalić, kto brał udział w rozmowach".

Leszek Mazur podkreślał, że formuła spotkania była "robocza" i "pozostaje w kontakcie z przedstawicielami rożnych instytucji", także Kancelarii Prezydenta. Szef KRS ujawnił jedynie, że przygotowuje wnioski do prezydenta w sprawie nominacji sędziowskich, dlatego ma "szereg kwestii do uzgodnienia".

placeholder_g3szfq

Spotkanie szefa Krajowej Rady Sądownictwa z bliskimi współpracownikami prezydenta może budzić kontrowersje, gdyż KRS jest konstytucyjnym organem, który powinien stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Niezależność tej instytucji od polityków podważa m.in. Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Stanowcza reakcja ministra ws. majątku Morawieckich: cios poniżej pasa

placeholder_g3szfq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_g3szfq
placeholder_g3szfq