Trwa ładowanie...

Tajemnicze "cuda" na terenie willi Berlusconiego

W kolejnych nagraniach rozmów premiera Silvio Berlusconiego z prostytutką, byłą kandydatką w lokalnych wyborach w Bari Patrizią D'Addario, pojawił się archeologiczny wątek. Szef włoskiego rządu chwali się, że na terenie jego willi odkryto "cudowne" grobowce fenickie.

Share
Tajemnicze "cuda" na terenie willi Berlusconiego
Źródło: AFP
d373fhz

Nagrania prostytutki są sukcesywnie ujawniane przez włoski dziennik "La Repubblica" i wydawany przez ten sam koncern tygodnik "L'Espresso".

W najnowszym rozpowszechnionym zapisie rozmowy pojawia się wątek fenickich grobowców na terenie rezydencji Berlusconiego Villa Certosa na Sardynii. Szef rządu chwali się ich odkryciem, a opozycja już domaga się pilnych wyjaśnień, przypominając, że chodzi o skarby dziedzictwa narodowego.

Na nagraniu słychać, jak szef rządu podczas przyjęcia z udziałem D'Addario i innych młodych kobiet opowiada o "cudach" w swej słynnej posiadłości: "odkryliśmy tam 30 grobowców fenickich, z 300 roku przed Chrystusem".

d373fhz

Senator centrolewicowej opozycyjnej Partii Demokratycznej Andrea Marcucci zażądał pilnego wezwania do parlamentu premiera Berlusconiego i ministra kultury Sandro Bondiego, by przedstawili informację o odkrytych grobowcach, o których wcześniej w ogóle nie było wiadomo.

- Trzeba dowiedzieć się, czy naprawdę istnieją te grobowce fenickie w willi premiera i przede wszystkim, czy zostały zgłoszone kompetentnym władzom i urzędowi konserwatora zabytków - oświadczył Marcucci.

Zauważył, że doszłoby do poważnego naruszenia prawa, gdyby w przypadku takiego znaleziska szef rządu nie zastosował się do obowiązujących przepisów.

Sylwia Wysocka

d373fhz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373fhz
d373fhz
Więcej tematów