MSZ: użycie siły stało się koniecznością
Środki pokojowe zostały wyczerpane i użycie siły wobec Iraku, zawsze uznawane za absolutną ostateczność, stało się koniecznością - oświadczyło w czwartek polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W oświadczeniu zapewniono, że koalicja jest przygotowana do minimalizacji skutków humanitarnych operacji i uczyni wszystko, by była ona krótkotrwała i skuteczna.