Trwa ładowanie...
d19pqti

Szyszko popełnił przestępstwo? Prokuratura tego nie zbada

Minister środowiska Jan Szyszko nie popełnił przestępstwa w związku z wycinką w Puszczy Białowieskiej - zdecydowała prokuratura w Białymstoku. Śledczy nie dopatrzyli się powodów, by wszcząć śledztwo po zawiadomieniu skierowanym przez posłankę PO Gabrielę Lenartowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. Jana Szyszki
Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. Jana Szyszki (Forum)
d19pqti

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst wszczęcia śledztwa odmówiono z uwagi na brak znamion czynów zabronionych. Wcześniej prowadzono w tej sprawie postępowanie sprawdzające. – Organy miały prawo wydać takie decyzje, stąd też nie było przekroczenia uprawnień – wyjaśnił Janyst.

Zobacz też: Protesty przeciw dewastacji Puszczy

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Szyszkę przestępstwa skierowała posłanka PO Gabriela Lenartowicz. Trafiło ono na biurko Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, który oddelegował do rozpatrzenia wniosku Prokuraturę Rejonową w Hajnówce, która przekazała je do Białegostoku.

d19pqti

UE nakazuje Polsce zaprzestanie wycinki Puszczy

Lenartowicz wskazuje, że szef resortu środowiska mógł działać na szkodę interesu publicznego, a także powodować "zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach". Grozi za to nawet do pięciu lat więzienia. Jak argumentowała posłanka, chodzi przede wszystkim o zezwolenie z marca zeszłego roku, na mocy którego Szyszko zezwolił na trzykrotne zwiększenie wycinki drzew w Nadleśnictwa Białowieża.

Czytaj też

"Jest to typowy objaw rozpaczy i niekompetencji PO" – odpowiedzieli urzędnicy resortu w specjalnym oświadczeniu.

d19pqti

Podziel się opinią

Share

d19pqti

d19pqti
Więcej tematów