Trwa ładowanie...
dff5ghq

Szymon Hołownia: Ruch "Polska 2050" wystartuje w najbliższych wyborach

"Ruch Polska 2050 wystartuje w najbliższych wyborach, dlatego nie wykluczam przekształcenia jego części w partię polityczną" - poinformował w poniedziałek Szymon Hołownia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Hołownia: Ruch "Polska 2050" wystartuje w najbliższych wyborach
Szymon Hołownia: Ruch "Polska 2050" wystartuje w najbliższych wyborach (PAP)
dff5ghq

"Ruch Polska 2050 wystartuje w najbliższych wyborach" - napisał w poniedziałek na swoim Twitterze Szymon Hołownia. I dodał, że nie wyklucza przekształcenia projektu w partię polityczną.

"Po dwudziestu latach XXI w. czas już na coś innego w polskiej polityce. My nie idziemy tego systemu zniszczyć, tylko go reformować" - napisał Hołownia.

Sondaż IBRIS. Ruch Szymona Hołowni wchodzi do parlementu

dff5ghq

Stowarzyszenie "Ruch Polska 2050" będzie oparte na 18 lokalnych biurach wyborczych Hołowni, które będą działać we wszystkich województwach w Polsce. Pracować w nim mają obecni działacze.

Z sondażu, który przeprowadził IBRIS dla Onetu wynika, że gdyby w najbliższą niedzielę zostały przeprowadzone wybory parlamentarne, to do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań, w tym "Ruch Polska 2050". Największe poparcie otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość (38 proc.). Zaraz po PiS, w zestawieniu jest Platforma Obywatelska (23,6 proc.).

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów