Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia o opozycji w Sejmie. "Cnotę straciła, a rubelka nie zarobiła"

- Od samego początku zamiarem PiS było wciągnięcie opozycji "do bagna" - stwierdził Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050. - Wiceminister został zdymisjonowany - tak z kolei ocenił odejście z resortu zdrowia Janusza Cieszyńskiego.
Share
Szymon Hołownia o opozycji w Sejmie. "Cnotę straciła, a rubelka nie zarobiła"
Szymon Hołownia o opozycji w Sejmie. "Cnotę straciła, a rubelka nie zarobiła"Źródło: PAP, Fot: Artur Reszko
d31kond

Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050 i kandydat niezależny w ostatnich wyborach prezydenckich, zapowiada, że na początku września przedstawi propozycje swojego środowiska dotyczące wynagradzania polityków i finansowania partii.

- To powinno zostać uregulowane na lata - mówił Hołownia w TVN24, podkreślając, że przede wszystkim chodzi o jakość legislacji.

- Rozmowa o systemowym rozwiązaniu powinna trwać miesiąc i dotyczyć przyszłej kadencji - zastrzegł polityk i były dziennikarz.

d31kond

Zobacz też: Podwyżki dla posłów. Paweł Kowal zmienia zdanie. "Po przemyśleniu jeszcze raz"

Hołownia ocenił, że okres pandemii nie jest dobrym momentem do rozmowy o podwyżkach dla najwyższych przedstawicieli administracji.

Szymon Hołownia o opozycji w Sejmie. "Cnotę straciła, a rubelka nie zarobiła"

Stwierdził również, że "od samego początku zamiarem polityków Prawa i Sprawiedliwości było wciągnięcie opozycji do bagna".

d31kond

- Opozycja - poza posłami, którzy za podwyżkami nie zagłosowali - "cnotę straciła, a rubelka nie zarobiła" - powiedział Szymon Hołownia, wyjaśniając, że cytuje rosyjskie przysłowie.

- Od PiS nie oczekiwałem żadnego standardu, a po prostu skoku na kasę - zaznaczył gość TVN24.

Szymon Hołownia: z Tuskiem rozmawiałem 7 czy 8 lat temu

Lider ruchu społecznego Polska 2050 zaprzeczył, aby miał w kuluarowych rozmowach przekonywać do siebie polityków opozycji niezadowolonych z liderów ich ugrupowań.

d31kond

- Tu nie chodzi o to, aby rzucić się teraz na Platformę Obywatelską, bo ma problemy. To nie jest nasz styl. Ostatni raz z Donaldem Tuskiem rozmawiałem 7 czy 8 lat temu - mówił, dopytywany o spekulacje i nieoficjalne doniesienia.

Szymon Hołownia ocenił, że pozycja lidera PO Borysa Budki będzie osłabiona, bo "ludzie takich rzeczy nie zapominają". - PO będzie musiała wydać dużo pieniędzy i wysiłku na kryzysowy PR - komentował w porannym programie TVN24.

Odejście Cieszyńskiego. "To była rezygnacja"

Pytany o odejście z resortu zdrowia wiceministra Janusza Cieszyńskiego, lider ruchu Polska 2050 stwierdził, że była to rezygnacja.

- Oczywiście Janusz Cieszyński został zdymisjonowany. To preludium do rekonstrukcji rządu. Cieszyński jest tylko pionkiem, a w obozie rządzącym trwa "walka buldogów pod dywanem" - powiedział Szymon Hołownia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31kond

Podziel się opinią

Share
d31kond
d31kond
Więcej tematów